AJANLAR İŞ BAŞINDA    9+

7.2 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çocuklar için yapılmış bir ajan aksiyonu.

Dünyanın en iyi ajanlarından biri olan Lance Sterling, bu ünvanını sadece ajanlık yeteneğiyle değil yalnız çalışma prensibiyle de kazandığına inanıyordur. Yakışıklı, becerikli, karizmatik ama bencil ve kibirli bir ajandır kendisi. Son görevinde neredeyse başarısız olacaktır çünkü kullandığı gizli aletlerden bir kısmını insanlara zarar vermemeye özen gösteren genç bir bilim insanı olan Walter tasarlamıştır. Lance, üsse döner dönmez Walter’ı işinden kovdurur ama çalınan gizli bir silah için suçlanınca kendisi de kaçak konumuna düşer. Ona yardım edebilecek tek kişi yine Walter’dır. İkisi tekrar buluştuğunda Lance, Walter’ın yeni bir icadına maruz kalır ve maceranın bundan sonrasında  güvercin olarak devam etmek zorundadır!  


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Biraz James Bond biraz da “Görevimiz Tehlike”nin bir araya getirildiği çocuksu bir ajan macera filmi bu. Aslında bir çocuk filmine göre bir hayli çatışma sahnesi de içeriyor. Ama çocuksuluğu ana kahramanlarından birinin bir güvercine dönüşmesiyle dengelenmiş. Bir noktadan sonra Walter’ın kimsenin zarar görmediği, caydırıcı silahlar icat ediyor olması devreye giriyor.

Film elbette Lance’in bencilliğinden kurtulmasını, onun empati ve yardımseverlik duygularını yeniden keşfetmesini anlatıyor. Ayrıca küçüklüğünden beri bilime çok meraklı olan ve insan hayatının değerine savunan kibar ve insancıl Walter’ı da rol model olarak sunuyor. En kötü insanın bile hayatının değerli olduğunu ve şiddetin zararlarını anlatıyor Lance’e. 

“Ajanlar İş Başında”, ‘zıt karakterli partnerler’ formülünü uygulayan bir komedi aksiyon. Daha en başından başlayarak bir sürü silahlı adama karşı savaşıyor Lance. Birçok tehlikeli sahne ve ölümle buruna buruna gelişler var. Lance güvercine dönüştüğünde dişi bir güvercin onunla sempatik bir şekilde flörtleşmeye çalışıyor. Ama rahatsız edici bir durum yok, merak etmeyin. Filmin kötü erkek karakterlerinden biri olan mafya dövmeli Kimura kısa bir sahnede arkasından çırılçıplak görünüyor. Buradaki çıplaklık da komedi amaçlı. Cinsel bir göndermesi yok.

“Ajanlar İş Başında” mesajları güçlü, eğlenceli, hareketli ve akıcı bir ajan macerası sunuyor.

Ülkemizde 6+ 10A sınıfıyla vizyona girdi. Bize göre 9+ çocuklar filmin özündeki şiddet eleştirisini daha iyi algılayabilir. * Burak Göral  


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: ***
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: *
Oyuncak isteme potansiyeli: *


Yorum Yap