x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...BURAK GÖRAL
İstanbul doğumlu Burak Göral, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmasına rağmen hep sinemanın içinde olmayı seçen bir film eleştirmeni/gazeteci/yazar/senarist.
1994 yılından itibaren bugüne kadar çeşitli gazete ve dergilerde düzenli olarak film eleştirisi ve sinema yazıları kaleme aldı. 1990’ların ikinci yarısında eleştirmenliğin yanısıra bazı sinema filmlerinde senaryo danışmanlıklarında bulunmuş, bir süre sonra da internet sektörüne geçmiş, bazı sinema sitelerinin editörlüğünü yürütmüştür.
TRT radyosunda üç yıl boyunca süren ve haftalık olarak canlı seslendirilen “Aynı Çatı Altında” adlı eğitici bir aile dramasını da kaleme alan Göral’ın yayımlanmış 4 kitabı (“Dostlarım Al Pacino ve Sadri Alışık”, “Hollywood”, “Neden Bazı Filmler Daha İyi?”, “Çocukla Sinema”), çekilmiş 3 sinema filmi (“Gece 11:45”, “Beni Unutma”, “Bu İşte Bir Yalnızlık Var”) senaryosu bulunmaktadır…
Çeşitli eğitim kurumlarında senaryo eğitmenliği ve proje bazında senaryo danışmanlığı/doktorluğu yaparken kendi adına açtığı Senaryo Atölyesi’nde de senaryo yazımı konusunda ‘workshop’lar düzenlemektedir.
2015’ten beri çeşitli festival ve panellerde “Çocukla Sinema” başlığında ebeveynlere çocuklarla izlenebilecek filmler konusunda eğitimler vermektedir.


EMEL DEMİRTAŞ GÖRAL

1996 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - TV - Sinema bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde İletişim Bilimleri Yüksek Lisansı ve yine Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde İletişim Bilimleri Doktorasını yapmıştır.
2015 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi / İletişim Tasarımı ve Yönetimi / Halkla İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Emel Göral, Beykent Üniversitesi İletişim Fakültelerinde’de çeşitli dersler vermektedir.

Daha önce; sektörde Leo Burnett ve Saatchi & Saatchi gibi reklam ajanslarında çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra; PUMA International, DIGITURK, MTV Türkiye, Goldaş ve Korozo gibi marka ve şirketlerde “Kurumsal İletişim Direktörü”. “PR / Marketing Manager” görevlerini yürütmüştür.
Kısa ve Uzun Metraj Film ve Sanat Festivallerine danışmanlık ve düzenleme yapmıştır. Halen çeşitli marka ve şirketlere; kurumsal konumlandırma, kurumsal itibar yönetimi, iç iletişim ve değişim yöntemleri, konum ve kriz yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, stratejik medya ilişkileri ve yönetimi konularında danışmanlık ve eğtimler vermektedir.