ASTERİKS OLİMPİYAT OYUNLARINDA    8+

7 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Asteriks filmleri animasyonları kadar başarılı olamıyorlar maalesef...

1980’lerde çocuk olanların en zevk aldığı çizgi romanlardan biriydi “Asteriks”. Aslında hâlâ hatırı sayılır bir kitlesi var. 1999’dan beri çekilen oldukça masraflı Asteriks filmleri, Oburiks rolünde (bizde sevgili Halit Kıvanç’ın taktığı isimle Hopdediks) izlediğimiz büyük aktör Gerard Depardieu’ya ve ünlü konuk oyuncularına rağmen hiç tatmin edici filmler olamadılar maalesef. 

Asteriks hayranları bilir, serinin üçüncü filmi, “Asteriks Olimpiyat Oyunlarında” da aslında serinin en komik maceralarından biri uyarlanmış. Ancak orijinal hikâyenin komedisi, fazla yoğun görsel efektler arasında kaybolmuş. Diğer Asteriks filmlerinde olduğu gibi çizgi romandaki Oburiks’i muhteşem Gerard Depardieu ile çözebilmişler ama Asteriks’i ete kana büründürme sorunu önceki uyarlamalarda da olduğu gibi bu filmde de devam ediyor. Oyuncuyu değiştirseler de Asteriks, çizgi romanlardaki Asteriks olamıyor bir türlü. Bu yüzden de bu sefer Asteriks ve Oburiks biraz geri plana alınmış ve Alain Delon’un canlandırdığı (çok da iyi oynuyor) Sezar ve filmde oğlu olarak gösterilen Brütüs’ün (bu rolde harikalar yaratan Benoît Poelvoorde) çekişmeleri daha fazla öne çıkarılmış.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Ortaya çıkan film belli yerlerde güldürüyor güldürmesine ama keşke o sakız gibi uzatılan zorlama finali olmasaymış. Yine de 6 yaşından itibaren Asteriks çizgi filmlerini izleyebilirsiniz çocuklarınızla. Birkaç yıl sonra da bu film uyarlamalarını isterlerse izleyebilirler. Ancak bu filmlerde bolca çizgi film şiddeti var, onu da belirtelim...

Zaten daha çok eğlendirme amacıyla yapılmış filmler bunlar. * Burak Göral


Pozitif mesajlar: **
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli:  -


Yorum Yap