BUZ PRENSESİ    8+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Hayallerinin peşinden giden genç bir kızın annesiyle ilişkisini anlatan samimi bir aile filmi.

Annesiyle yaşayan ve onun tarafından sadece fiziğe olan yeteneğinin üstüne gitmesi için yönlendirilen genç lise öğrencisi Casey, Harvard üniversitesine başvurmak üzeredir. Ancak bunun hemen arifesinde Casey bir fizik araştırması sırasında buz pateni konusunda yetenekli olduğunu keşfeder. Casey annesinin idealini gerçekleştirmektense kendi idealinin peşinde koşmaya karar verir. Adından da anlaşılacağı gibi buz pateni konusunda kendisini giderek geliştirecektir. Antrenörü de eskiden artistik patinajcı olan bir kadındır. O da kendi kızını bir parça zorluyordur aslında.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Tipik bir konuya ve kolay tahmin edilebilir akışa sahip bir azim ve olgunlaşma hikayesi “Buz Prensesi”. Anne ve ergen kızı ilişkisini işlemesinin yanısıra kendisinin yeteneklerini ve hayallerini keşfeden genç bir kızın da yaşadığı ikilemleri sıcak bir hikayeyle sunuyor film. Ayrıca çocuklarına kendi hırslarını ve hayallerini de yüklemeye çalışan annelerle ilgili bir açılımı da mevcut.

Bizde de olduğu gibi pek çok ülkede ‘Genel İzleyici’ sınıfıyla oynayan “Buz Prensesi” 8+ çocuklarla birlikte izlenebilecek samimi bir aile filmi. Buz pateni sahneleri de keyifli. Oyuncuları da sempatik. Ama yine de 10+ kız çocuklarıyla izlenmesi, bazı konularda güzel bir iletişim imkânı yaratabilir. 

iTunes ve Google Play’den izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap