CAMGÖZ    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Hayli dinamik, hızlı ve daha çok eğlence odaklı bir çocuk dizisi.

10 yaşındaki Max, anne babası ve bebek kız kardeşiyle yaşayan hareketli ve sevimli bir çocuktur. Her çocuğun bir döneminde olduğu gibi anne-babasından bir köpek almalarını çok istemektedir. Ancak evdeki bebek zaten yeterince yorucu bir süreç yaşatmaktadır çifte. Bu yüzden Max’e bu konuda hep olumsuz dönüş yaparlar.

Max bir gün denizde arkadaşıyla sörf yaparken değişik bir canlıya rastlar. Max’in peşine takılan bu canlı, yarı köpek yarı köpekbalığıdır. Max onu gizlice eve sokar ve ona Camgöz adını takar. Camgöz çok hareketli, yerinde duramayan bir canlı. Max’in konuştuklarını anlar ve çoğu zaman onun sözünü de dinler. Max’in hep hayalini kurduğu bir hayvanı vardır artık. Ama ailesine bir türlü söyleyemez.   


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Birçok çocuk dizisinde olduğu gibi bu dizinin de ana teması arkadaşlık, yardımlaşma ve dayanışma. Her macerada anne-babanın Camgöz’den haberdar olmaya yaklaştıkları bir sahne oluyor. Max’in ebeveynlerinden bir evcil hayvanı saklaması üzerine biraz fazla gidilmiş sanki. Böyle olunca da bütün maceralar Max ve arkadaşlarının Camgöz’ü saklama meselesine çıkıyor. Bu yüzden çocuklara gelişim anlamında ‘dayanışmanın faydaları’ dışında pek bir şey söylemiyor dizi. Max’in anne-babasına gerçeği anlatmaması, bölümler boyunca da bundan kaçınması ve tam ortaya çıkacakken son anda gizlemeyi başarması çocukları eğlendirse de bu maceralarda eğitime yönelik pek fazla açılım sağlanamıyor. Bu arada Kaptan Quigley adlı bir balıkçı kadın da Camgöz’ü yakalamanın peşindedir. Bazı maceralarda Camgöz’ü Quigley’nin elinden kurtarmak için arkadaşların bir ekip çalışmasıyla operasyon yapmaları gerekmektedir.

İzleyen çocuklarla sonrasında anne-babadan sır saklamak meselesini bir konuşmak gerekebilir.  

Netflix’in bu hayli dinamik animasyon dizisinin ilk sezonunda 21-22 dakika süren 7 bölüm yer alıyor. Her bölümünde de 7-8’er dakikalık üç kısa macera bulunmakta. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: **
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Evcil hayvan isteme potansiyeli: ***


Yorum Yap