CESUR CİVCİV    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Bir çocuk kitabından uyarlanan bu cesaret hikayesi, biraz korkutucu bir uzaylı istilası içeriyor.

Kafasına düşen bir meşe palamudu yüzünden gökyüzü yere düşüyor zannedip bütün kasabayı ayağa kaldırıp büyük bir panik dalgası yaratmasının üstünden bir sene geçmiştir ve küçük civciv kasaba halkının güvenini tekrar kazanmanın yolları aramaktadır. Kasaba halkı hâlâ onu her gördüğünde ona bu olayı hatırlatmakta ve bu kjonu bazen alay konusu haline de gelmektedir. Anlayışlı babasının tam desteğiyle yaşıyor olsa da özgüvenini tamir etmenin ve en başta babasına, sonra da bütün çevresine kendisini ispatlamaya çalışır. Hatta bunun için beyzbol takımına girer takımın başarıya ulaşmasındaki gayretleri ile yeniden güven tazeler.  

Tam her şey yoluna girmiş gibiyken bu sefer gökyüzünden gelen gerçek ama tuhaf bir şey ‘cesur civciv’i tekrar panik bir ruh haline sokar. Uzaylıların gelişine tanık olmuştur ama bu sırrı yine deli sanılmasın diye sadece en yakın arkadaşlarıyla paylaşır. Birlikte kasaba halkının haberi olmadan dünyayı uzaylılardan kurtarmaya çalışırlar. Ancak olaylar bir şekilde arapsaçına döner.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Küçük mesajları olan, eğlenceli ve çocuksu bir seyirlik “Cesur Civciv”. Özgüvenini yeniden inşa etmeye çalışan civcivin cesaretini toplaması, arkadaşlarıyla güzel bir dayanışmayla uzaylılarla mücadele etmesi çocukların hoşuna gidecektir. Babasıyla olan ilişkisi de bir ara bozuluyor gibi olsa da güzel bir iletişim örneği. Annesini ise henüz çok küçükken kaybetmiş.

Örümcek gibi görülen metalik uzaylılar biraz korkutucu. Uçan dairenin ilk geldiği sahne biraz karanlık. Civciv ve arkadaşlarının uzay gemisinin içinde dolaştıkları sahnede de gergin anlar ve detaylar mevcut. Finalde bütün kasabada yaşanan gece savaşı da fazla gürültülü ve biraz da karanlık. Ayrıca Cesur Civciv bir sahnede yakın kız arkadaşına aşkını ilan edip onu dudaklarından öpüyor.

Eğlenceli ama yukarıda bahsettiğimiz kimi dengesizlikler de mevcut. iTunes’dan izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/Korku ögesi: ***
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap