CHARLOTTE'UN SEVGİ AĞI    6+

1 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Bizde “Charlotte’un Sevgi Ağı” ya da “Minik Örümcek Şarlot” adıyla bilinen klasik çocuk kitabının en iyi uyarlamalarından biri bu.
Çiftçi bir ailenin küçük kızı küçük bir domuz yavrusunu babasının elinden son anda kesilmekten kurtarır. Küçük kız Fern, Wilbur adını taktığı domuzcuğa bir süre kendi bakar ancak Wilbur büyüdükçe bu giderek zorlaşır. Fern’in dayısının çiftliğine gönderilen Wilbur burada diğer çiftlik hayvanlarıyla bir dostluk geliştiriyor. Diğer hayvanlar, özellikle de ahırdaki örümcek Charlotte, Wilbur’un iyice besilenip kesilmesini önlemek için büyük bir çaba göstermeye başlıyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Doğrusu örümcek Charlotte en başta çocukları biraz korkutabilir, ama sonra öyle güzel şeyler yapıyor ki çocuklar çiftlikteki örümcek fobisinden mustarip at gibi bu korkularını da yenebilirler. Hüzünlü bir bölüm de var finale doğru hatta bu konuda, önceden uyaralım. Hayvanların konuştuğu sahneler hem efektleriyle başarılı hem de esprileriyle büyükleri de güldürecek güçte.

Başkalarını da düşünmek, zorda olan arkadaşlara yardım etmek, önyargıları aşabilmek ve yaşamın kıymetini bilmek gibi temalarda güzel mesajlar veriyor film. 6+ yaşlarındaki çocuklar için müsait. Filmin türkçe dublajlı DVD’si ülkemizde çıkmıştı. Bulabilirseniz içinde bol da ekstra var. Filme Türkçe desteğiyle Amazon Prime Video'dan da ulaşabilirsiniz... * Burak Göral  


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar -

Şiddet / Korku öğesi **
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap