DOSTLUĞUN GÜCÜ    6+

9.5 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

“Dostluğun Gücü” bir çocuk ve yaralı bir yunusun dostluğunu konu alan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan duygusal bir aile filmi. Babasız büyüyen bir çocuk olan Sawyer’ın okuluyla da birtakım problemleri vardır. En çok iyi bir yüzücü olan kuzeniyle vakit geçirmeyi sever. Ancak kuzeni orduya katılınca iyice yalnızlaşır. Bir gün sahilde dolaşırken bir balıkçıyla birlikte, karaya vuran bir yavru yunusa yardımcı olur.

Bir deniz biyoloğu ve ekibi de devreye girince Winter adını taktıkları bu tatlı yunusu iyileştirmeye çalışırlar. Bir süre sonra ağır yarası yüzünden Winter’ın kuyruğu ameliyatla alınmak zorunda kalır. Acaba ona uygun bir kuyruk protezi yapabilmek mümkün müdür?


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Dostluğun Gücü” hakikaten de Sawyer’ın dostluğu sayesinde iyileşen bir yunusun hikayesini anlatıyor. Hikaye gerçek olunca bu yunusun gerçek görüntüleri de filmin sonunda kullanılmış. Hatta filmin sonunda verilen adresten internet üzerinde Winter’ın şimdiki günlerde nasıl olduğunu izleyebilmek bile mümkün.

Film sevimli, sıcak hem de öğretici detaylarla dolu. Mesela yunusların nasıl yaşadığını, yüzdüğünü bu film sayesinde öğrenebilirler. Yüzme sporuna karşı da insana ilham veren film insan-hayvan dostluğuna dikkat çekiyor. Dürüstlük, bilime duyulan merak ve başkalarıyla empati kurma gibi temalar da işlenmekte.

2011 yapımı film aileler tarafından ilgi görünce üç yıl sonra devamı da çekildi.6+ yaşlarındaki çocukların aileleriyle birlikte izleyebilecekleri bir film olan “Dostluğun Gücü”nün DVD’si ülkemizde çıkmıştı. Google Play ve iTunes gibi platformlardan da izlenebilmekte... 


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar -

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

Tuğçe ÇİFÇİ

25 Mart 2020 Çarşamba

Çocuklarımla birlikte çok keyifle izledik. Hayvan sevgisi ve dostluğunu çok güzel aktarmışlar. Kesinlikle tavsiye ederim :)