EFSANE BEŞLİ    7+

5.5 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Beş efsane kahramanın aynı amaç için bir araya getirildiği aksiyon dozu yüksek bir animasyon.

Bir nevi daha küçük çocuklar için yaratılmış Avengers gibi. Noel Baba, Diş Perisi, Paskalya Tavşanı, Uyku Perisi ve ülkemizde pek bilinmeyen Jack Frost; çocukların kabuslarını çoğaltan ve iyi hissetmelerini sağlayan bütün bayramları yok etmeye çalışan bir kötülüğe karşı güçlerini birleştirirler.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Filmin ana kahramanı diğerlerinden farklı olarak biraz daha sorumsuz hareketleriyle tanınan ve aslen bir insan olan Jack Frost. Hikaye bu mücadele sırasında Jack Frost’un özgüven ve sorumluluklarının farkına varmasını da işliyor.

Bir ara bu büyük mücadele kaybediliyor gibi oluyor, hatta bazı kahramanlar yok oluyor ama sonuçta her şey tatlıya da bağlanıyor. Derin Karanlık adlı kötü adama karşılık bu beş kahramana bir süre sonra korkularını yenen gerçek çocuklar da katılıyor. Derin Karanlık karakteri bazı hassas çocuklar için korkutucu olabilir. Ama film sonuçta çocuklara sorumluluk sahibi olmalarını, adil olmalarını ve doğrulukla, cesaretle kimi korkularını da yenebileceklerini öğütlüyor. 

7+ yaşındaki çocuklar için önerebileceğimiz “Efsane Beşli” Netflix, Google Play, iTunes gibi platformlardan da izlenebilmekte.


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  

Şiddet / Korku öğeleri **
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap