EJDERHANI NASIL EĞİTİRSİN 3    7+

9.6 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Hıçkıdık'ın büyüyüp iyi bir lider olmasını anlatan başarılı animasyon serisinin son perdesi... 

“Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” filmlerinin ilkinde tanıdığımız ergen viking Hıçkıdık, kabilesinin savaşçılarından biri olmak istiyordu. Oysa Hıçkıdık’ın şef olan babası oğlunu çok çelimsiz ve güçsüz buluyordu. Hıçkıdık da dikkate alınmak için bir tane ejderhayı öldürerek kendisini kanıtlamak istemiş ve “Gecenin Öfkesi”yle de böyle tanışmıştı. Sonra çok iyi dost olan ikili birlikte adalarını tehdit eden kötülükle mücade etmişlerdi. Zaferle sonuçlanan bu mücadele sırasında bir ayağını kaybeden Hıçkıdık, ikinci filmde kayıp annesini bulmuş ama bu sefer de babasını yitirmişti. 
Evet, Hıçkıdık bir ayağını kaybetmiş olmasından dolayı protez kullanmak zorunda olan bir animasyon kahramanı. Bu durumunu ne kendisi ne de etrafındakiler hiç sorun etmiyorlar ki bu da oldukça pozitif ve doğru bir bakış açısı.

Üçüncü film “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya”da Hıçkıdık’ın önündeki sorunları aşa aşa kusursuz bir lidere dönüşme yolculuğunun son halkasını izliyoruz. Hıçkıdık artık hayatının aşkı Astrid ile evlenmeyi düşünüyor. O ve arkadaşları tehlikeli bir ejderha avcısıyla mücadele ederlerken Dişsiz de kendi türünün alımlı bir dişisiyle karşılaşıyor. Yani Dişsiz’in de aklı aşk yüzünden biraz karışıyor. Böylece üçüncü ve son film şimdiye dek işlediği temalara aşk ve fedakarlık temasını da ekliyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Doğrusu ikinci film çok daha başarılı, yer yer sert manevralar yapan sürprizi bol bir filmdi. Üçlemenin bu son filmi de heyecanlı hikayesi ve artık çok iyi tanıdığımız karakterleriyle kendisini keyifle izletiyor. Ama bu evlilik meselesinin çocuk filmlerinde böyle işlenmesi, sanki çocukları biraz da erken yaşlarda evliliğe hazırlamak gibi algılanabilmekte.

İlk iki film bizde genel izleyici sınıfında gösterilmişti. Üçüncü film önceki iki filmden biraz daha karanlık bazı sahnelere ve hassas çocuklar için korkutucu birkaç ejderhaya sahip. O yüzden 7+ yaşlar için daha uygun bir film...
Google Play ve iTunes'dan izlenebilmekte. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar **

Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  **


Yorum Yap