ELLA: SİHİRLİ YOLCULUK    9+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Biraz Sindirella, biraz Şrek, birazcık da Shakespeare eklenmiş ve ortaya tatlı bir masal filmi çıkmış.

Film Ella adlı kızın bir masal ülkesindeki doğumuyla başlar. Garip hediyeleriyle ünlü bir peri ona doğum hediyesi olarak “itaat etme” büyüsü yapar. Ella böylece kim ona emir cümlesi kurarsa ona karşı konulamaz biçimde itaat etmek zorunda kalır. Tüm çocukluğu boyunca bunun acısını çeken Ella, babasının ikinci evliliğini yapma kararı aldığında daha da zor duruma düşecektir. Üvey annesinin iki kızı vardır ve özellikle büyük olanı Ella’nın bu zayıf noktasını keşfedince ona hayatı yaşanmaz hale getirir. Özellikle de fanatik hayranı olduğu yakışıklı prens Char’ın, Ella’ya ilgi duyduğunu anlayınca...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Başrolünde güzelliğinin doruğundaki Anne Hathaway’i izlediğimiz bu masal film kendi dünyası içinde gayet zevkli izlenilen, hoş müziklerle beslenmiş sevimli bir film. Sizi iki saat boyunca tüm günlük sorunlarınızdan uzaklaştırmayı başarıyor. Çünkü çocukluğumuzdan beri duyduğumuz, aşina olduğumuz masallardan beslenmiş, komedisi de yerinde olan bir yapısı var. Ayrıca sürekli başkalarına itaat etmeye programlanmış bir kızın buna karşı verdiği mücadele de özellikle kız çocuklarının bağımsız ruhlarını geliştirmeleri açısından önemli.

9 yaşından itibaren bütün çocukların çok seveceği bir film. Anne-kız izlenebilecek sevimli fantastik filmlerinden de biri aynı zamanda.

9 yaşından küçük hassas çocuklar izlerse bikaç küçük detaydan biraz ürkebilirler. Ella’yı şiş çevirme yapmak isteyen devden mesela.. Ella’nın annesinin ölümü de biraz üzücü gelebilir. Pek çok prenses masalında olduğu kadar flört durumu var. 

Film Türkiye dahil pek çok ülkede “Genel İzleyici” sınıfı almıştı. Ama bazı küçük detay ve esprilerin yaşı daha küçük çocuklar tarafından yanlış anlaşılabileceği ihtimaline karşın 9+ verdik biz.

Dsmartgo’dan izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: **
Oyuncak isteme potansiyeli:  -


Yorum Yap