FERDINAND    7+

9 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Şiddet uygulamaktan kaçınan bir boğanın sevimli ve 'insancıl' hikayesi.
 
Ferdinand, bir boğa çiftliğinde babası gibi boğa dövüşlerinde kullanılmak üzere büyütülmekte olan bir boğa yavrusudur... Ancak babası gittiği bir dövüşten dönemeyince Ferdinand çareyi çiftlikten kaçmakta bulur. Sığındığı başka bir çiftlikte, küçük bir kız çocuğu tarafından sevgiyle ve ilgiyle büyütülen Ferdinand, artık çok iri cüsseli bir boğadır. Ancak asla ve asla şiddet yanlısı değildir. Kavga etmeyi sevmez, kendini korumak dışında cüssesinin avantajını bile kullanmaz.

Ancak bir gün yanlışlıkla sebep olduğu büyük bir karmaşa yüzünden yakalanır ve ilk kaçtığı çiftliğe geri götürülür. Ferdinand dövüşmeyi reddetse de kader onu bir şekilde arenaya sürükleyecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Ünlü bir çocuk kitabından uyarlanan “Ferdinand”ın şiddet karşıtı, iyi yürekli, yardımsever ve romantik kahramanı, çocuklar için iyi bir örnek oluşturuyor. Ama filmdeki diğer bazı boğaların onunla ‘yumuşak’, ‘çiçek çocuk’ ve ‘ezik’ gibi alaycı lakaplar kullanmaları pek hoş değil. Neyse ki film bu sahneleri abartıp uzatmıyor. Hassas çocukların filmde zaman zaman konusu geçen mezbaha meselesine takılabileceğini de hatırlatalım.

“Ferdinand”ın DVD’si bizde satışa çıkmıştı. Google Play ve iTunes gibi dijital platformlardan da izlenebilmekte. 

Bu son derece eğlenceli, güzel mesajlı ve hareketli sahnelerden oluşan film 7+ çocuklar için gayet uygun bir yapım. Tavsiyemiz elbette hep birlikte, ailece izlemeniz... * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  

Şiddet / Korku öğeleri **
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

Mirzacamkiran

22 Mart 2021 Pazartesi

çok güzel