HAYATIMIN KAMPI    10+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Genç izleyiciler için enerjik ve sempatik bir yaz kampı müzikali.

Ailesini kaybettiğinden beri tek başına büyümek zorunda kalan bir genç olan Will Hawkins suç dünyasına batmak üzeredir. Sosyal görevli son işlediği suçıun ardından ona iki seçenek sunar: Ya ıslahevine girecektir ya da koruyucu ailelik yapan Kristin adlı hayat dolu kadın ve hayata karşı biraz özgüvensiz oğlu George ile bir yaz kampına gidecektir. Elbette bu seçenekler içinde yaz kampına gitmeyi tercih eder.

Will yaz kampında kendi yaşıtlarıyla bir arada hem çok eğlenecek, hem George’a yardım edecek, hem oynanan pek çok yarışmada rekabeti, sorumluluğu öğrenecektir. Hatta ilk aşkı ve bir aile sıcaklığını da ilk kez bu kampta tecrübe edecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Hayatımın Kampı” Netflix yapımı ve 7+ almış bir film. Ancak hikayesi ‘çocuksu’ olmaktan ziyade, ergen yaşların daha iyi algılayabileceği meselelerden oluşuyor. Liseli yaşlardaki çocukların kendilerini bulma, kişiliklerini oturtma, rekabet, centilmenlik, uzlaşma, özgüven ve toplumla uyum konularında basit ve aslında oldukça da klişe çözümler sunmakta. Ama çoğunlukla dinamik, bazıları da hayli melodik olan şarkılar ve danslarla renkli bir hale getirilmiş.

Bazı sahnelerde 80’lerin gençlik filmlerine, Alacakaranlık serisine, survivor yarışmasına göndermeler yapılmış. Elbette bu yaşlarda ergenlerin sıkça yaşadığı tarzda flörtöz durumlar var. Finale doğru bir sahnede çok uzun sürmeyen romantik bir öpüşme sahnesi de bulunmakta. Bir sahnede iki gruba ayrılan çocuklar paintball oynayarak birbirlerine silahla boya kapsülleri fırlatıyorlar. Bu sahneler aksiyon filmlerindeki silahlı çatışma sahneleri gibi çekilmiş. Bir geğirme esprisi ve birkaç tane de iki erkek çocuk arasında ufak tefek sürtüşme sahneleri var ama toplamda zararsız bir gençlik müzikali. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/Korku ögesi: -
Argo Kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

ROBIN ROBIN   6 +

7.5 /10

Çok emek harcanmış, çok tatlı ama küçük çocuklar için biraz karanlık bir kısa film. Devamı

Süre: 32 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Michael Please, Daniel Ojari

Oyuncular: Adeel Akhtar (ses), Gillian Anderson (ses), Bronte Carmichael (ses), Richard E. Grant (ses), Amira Macey-Michael (ses)

ENKANTO: SİHİRLİ DÜNYA   5 +

8.0 /10

Bir renk ve müzik cümbüşü, Disney’in en iyilerinden biri. Devamı

Süre: 99 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Jared Bush, Byron Howard

Oyuncular: Byron Howard (ses), María Cecilia Botero (ses), John Leguizamo (ses), Mauro Castillo (ses), Diane Guerrero (ses)

ADDAMS AİLESİ 2   9 +

3.5 /10

Tartışmalı ilk filme rağmen yine şiddetli ve inceliksiz bir devam filmi. Devamı

Süre: 93 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Greg Tiernan, Conrad Vernon

Oyuncular: Oscar Isaac (ses), Charlize Theron (ses), Chloë Grace Moretz (ses), Snoop Dogg (ses), Nick Kroll (ses)

KARMA'NIN DÜNYASI   6 +

8.0 /10

Rap şarkıcısı olmak isteyen şahane bir kız çocuğunun rengarenk hikayesi. Devamı

Süre: 13 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Ludacris

Oyuncular: Asia Bryant (ses), Camden Coley (ses), Ludacris (ses), Aria Capria (ses)