İNANILMAZ AİLE 2    7+

3.8 /10
2 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Süper ailenin sevimli fertleri yine aksiyon dolu bir macera içindeyken yine bir bağlılık sınavından geçiyorlar.

İlk “İnanılmaz Aile” filminden tam yıllar sonra geldi devam filmi. Tabi aradan geçen 14 yılda süper kahraman filmleri çok yoğunlaştı ve neredeyse bu tema üzerinde yapılmayan kalmadı. 14 yıl önce “İnanılmaz Aile” çok yenilikçi bir hikaye üzerinden bütün fertleri süper kahraman olan bir aileyle ‘aile olmak’ meselesini neşeli, aksiyonu bol ve eğitici bir tavırla işlemişti.

“İnanılmaz Aile 2” aynı tavrı koruyor korumasına ama yazar yönetmen Brad Bird belli ki geçen süre içinde ebeveynlik meselesinin de farklı bir yöne doğru gitmeye başladığının farkında. Çocukları tehlikelerden korumak için onları baskı altında yetiştirmenin ne kadar doğru bir karar olduğu tüm dünyada giderek daha da çok sorgulanmakta. Bird bunun ayırdında olduğunu belli edercesine “İnanılmaz Aile”nin sevimli ailesinde de benzer birtakım oynamalar yapmış. Ebeveynler Bob (Bay İnanılmaz) ve Helen (Elastik Kız), kızları Violet, yerinde duramayan oğulları Dash ve güçleri yavaş yavaş ortaya çıkan Jack-Jack adlı bebeklerini tüm tehditlerden ne kadar uzak tutmaya çalışırlarsa çalışsınlar onlar da genlerinin ve yaşlarının gereğince aksiyonun içine dalıyorlar bir şekilde. 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Hikayede Helen zengin bir işadamının teklifiyle yeni bir işe başlar. İşi süper kahramanların yeniden popüler ve toplum için elzem kişiler olduklarını kanıtlamak. Bob da bu süre zarfında evde çocuklarla ilgilenecektir. Helen’in işi şehri giderek daha çok tehdit eden bir sabotajcıyla uğraşmasına rağmen Bob’un çocuklarla uğraşmasından daha zor değildir. Çünkü Violet ergenlik sıkıntıları yaşarken, Dash giderek daha enerjik ve yerinde duramaz bir hale gelmiştir.

“İnanılmaz Aile 2” bir animasyon filminin bütün aranan özelliklerini taşıyan bir örnek. Çocukları olduğu kadar anne-babaları da eğlendirecek güzel bir hikayeye sahip. Çocuklara özgüven aşılayan, anne babalara da çocuklarının potansiyellerini baskılamadan onlarla dengeli bir hayat yaşayabileceklerini tavsiye eden mesajlar içermekte. Takım olarak çalışma, cesaret ve dayanışma konularında düşünmeye sevk eden hikaye aynı zamanda eğlendirmeyi de başaran, zaman zaman kahkaha attıran detaylar içermekte.  

Ancak küçük çocukları rahatsız edebilecek kimi aksiyon sahneleri, patlamalar ve tehlikeli durumlar da mevcut. İnsanları kurtarmak için şehire oldukça büyük zararlar veren süperkahramanlar birtakım çizgi film şiddeti içeren sahnelere de imza atıyorlar.

Biz, ülkemizde ‘Genel İzleyici’ sınıfıyla gösterime çıkan filmin 7+ yaşlar için daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Zira pek çok Avrupa ülkesinde de bu sınıf uygulanmış...

Filmin DVD’si ülkemizde çıkmıştı. iTunes, BeinConnect gibi platformlarda da bulunmakta. 


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  *
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  **


Yorum Yap

merve güler

18 Mart 2020 Çarşamba

ÇOK GÜZEL BİR FİLM

merve güler

18 Mart 2020 Çarşamba

ÇOK GÜZEL BİR FİLM

SHAZAM! 6 GÜÇ   12 +

8.0 /10

Özellikle ergen yaşlar için çok eğlenceli birazcık da şiddetli bir süper kahraman filmi. Devamı

Süre: 132 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: David F. Sandberg

Oyuncular: Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Michelle Borth

KOZMİK KID   8 +

8.0 /10

Çok eğlenceli, parlak fikirlerle dolu bir süper kahraman animasyon dizisi. Devamı

Süre: 20 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Craig McCracken

Oyuncular: Tom Kenny (ses), Amanda Céline Miller (ses), Keith Ferguson (ses), Lily Rose Silver (ses)

KAHRAMANLIK SIRASI BİZDE   7 +

7.5 /10

Çocuklar için yapılan süper kahraman filmlerinin içinde iyi örneklerden bir tanesi. Devamı

Süre: 100 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Robert Rodriguez

Oyuncular: YaYa Gosselin, Lyon Daniels, Andy Walken, Pedro Pascal

PİJAMASKELİLER   5 +

5.6 /10

Okul öncesi çocuklar için yapılmış süper kahramanlı animasyon dizisinde bazı unsurlara dikkat. Devamı

Süre: 10 dk. Yapım Yılı: 2015

Yönetmen: Christian De Vita

Oyuncular: Kyle Breitkopf (ses), Addison Holley (ses), Juan Luis Bonilla (ses)