İNANILMAZ AİLE    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Aile olmak meselesinin en eğlenceli anlatıldığı filmlerden biri...

Büyük bir metropolde kötü adamları kovalayan süper kahramanların işi zordur. Çünkü kötülüğün emekliye ayrılma gibi bir durumu yoktur ne de olsa! Süper güçlü Bay İnanılmaz şehirde en sevilen süper kahramanlardan biridir ve diğer süper kahramanlardan Elastik Kız’la evlenmek üzeredir. Her şey yolunda gibidir. Bay İnanılmaz şehri türlü tehlikelerden korurken mutlu bir düğünle de evlenir. Ancak işler bir süre sonra karışmaya başlar. Yolunda gitmeyen bir kurtarma operasyonu sonrasında Bay İnanılmaz ve diğer tüm süper kahramanlar popülerliklerini yitirirler. Hükümet yeni bir kararla tüm süper kahramanlara yeteneklerini sergilemelerini yasaklar ve onların kimliklerini saklayıp normal vatandaş olarak yaşamalarına karar verir.

Yıllar sonra üç çocuğuyla orta halli bir yaşam süren Bay İnanılmaz’la tekrar karşılaşırız. Karısı ve birbirinden sorunlu iki çocuğu ve küçük bebekleriyle eski şaşaalı günlerinin ötesinde sıradan bir hayatı vardır artık. Ama hâlâ eski kahramanlık günlerini özlemle anmaktadır. Tam bu noktada aradığı gibi bir fırsat çıkar karşısına. Bilinmeyen kişilerce yeteneklerini sergileyebileceği bir görevi karısından saklayarak kabul eder. Ancak bu görev aslında bir komplodur ve görevi veren kişi tüm süper kahramanları tek tek yok etmeyi planlamıştır. Bay İnanılmaz hayatının en zor göreviyle karşı karşıyadır. Üstelik istemeden ailesinin türlü süper güçlere sahip diğer fertlerini de bu tehlikeli maceraya sürüklemiş olur...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Özellikle süper kahramanlı çizgi roman ve filmlere meraklı olan sinemaseverleri hedefleyen bu sempatik animasyon filminin zaman zaman Bond filmleriyle de alay eden bir atmosferi var. Karakterler böylesine uçuk bir konunun içinde olmalarına rağmen o kadar inandırıcılar ki. Başarılı dublajlarla da bu inandırıcılık desteklenmiş.

Filmde oldukça fazla aksiyon sahnesi bulunuyor. Bunların bazılarında normal bir animasyona göre fazla şiddet malzemesi var ama bunlar tolare edilebilir düzeyde gerçekleştirilmiş. Aile olmak, kendi kimliğini bulmak ve hayata, sorumluluklara karşı cesur olmak konusunda pozitif mesajlarla dolu bir film “İnanılmaz Aile”.

Disney+ platformunda Türkçe dublaj desteğiyle izlenebiliyor. * Burak Göral   


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

İNANILMAZ AİLE   7 +

7.5 /10

Aile olmak meselesinin en eğlenceli anlatıldığı filmlerden biri. Devamı

Süre: 121 dk. Yapım Yılı: 2004

Yönetmen: Brad Bird

Oyuncular: Craig T. Nelson (ses), Holly Hunter (ses), Samuel L. Jackson (ses), Jason Lee (ses), Dominique Louis (ses)

TERS YÜZ   7 +

9.0 /10

Kompleks hikayesine rağmen çocukların büyük keyifle izleyeceği zeki bir Pixar filmi. Devamı

Süre: 94 dk. Yapım Yılı: 2015

Yönetmen: Pete Docter

Oyuncular: Amy Poehler (ses), Phyllis Smith (ses), Bill Hader (Ses), Mindy Kaling (ses), Diane Lane (ses), Kyle MacLachlan (ses)

BÜLBÜL   7 +

7.0 /10

Bir dede ve kız torununun çıktıkları anlamlı yolculuğun hikayesi. Devamı

Süre: 96 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Philippe Muyl

Oyuncular: Baotian Li, Xiaoran Li, Xinyi Yang, Hao Qin

YAKARI   4 +

7.5 /10

Eskilerden bir çocuk kahramanın pozitif mesajlarla dolu film uyarlaması. Devamı

Süre: 82 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Xavier Giacometti, Toby Genkel

Oyuncular: Mia Diekow (ses), Diana Amft (ses), Patrick Bach (ses), Carla Becker (ses), Oliver Boettcher (ses)