IZZY’NİN KOALA DÜNYASI    4+

10 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Avustralya yapımı yarı belgesel niteliği de taşıyan faydalı bir çocuk dizisi.

11 yaşında bir kız çocuğu olan Izzy veteriner annesine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çünkü hayvanları çok sevmektedir. Izzy’nin annesi özellikle de ‘koala’ların bakımıyla çok ilgilenmekte. Hatta evlerinde yardıma muhtaç koalalara özel bir yer ayırmışlardır. Izzy hepsine isim takar ve ihtiyaçlarını kendi elleriyle sağlar. Dolayısıyla Izzy koalalar hakkında çok şey bilir.

Toplam 8 bölümden oluşan ilk sezonun ilk bölümünde kendisine yiyecek ararken yolunu kaybetmiş bir koalaya Rosie adını takar Izzy ve onu bir süreliğine misafir edip tedavi ettikleri diğer koala Leia ile tanıştırır. Leia en başta biraz kıskançlık yapar ama sonrasında yemeğini paylaşmaya karar verir. Sonraki bölümlerde de Izzy yardıma muhtaç ve farklı tavırlardaki başka koalalarla da tanıştırır bizi. Annesiyle birlikte onların tedavilerini yapıp beslenmelerini sağlarlarken kendisini izleyen bütün çocuklara da hayvanlara nasıl davranılması gerektiğini anlatır. Final bölümüne kadar Leia da onun yanında olur hep.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Hayvanlara dolayısıyla dünya üzerindeki bütün canlılara karşı nazik olmanın ve onlarla empati kurmanın önemi bu güzel çocuk dizisinin ana temasını oluşturuyor. Izzy her ne kadar hepsiyle sıkı dostluk bağları kursa da iyileştikleri zaman onlarla vedalaşmayı da biliyor. Izzy’nin anne-babasıyla da çok iyi bir iletişimi var. Onlardan bir şeyler öğrenmeye her zaman meraklı ve ilgili. Çalışkan, akıllı, kararlı ve okulunu da ihmal etmeyen, sorumluluklarının farkında olan bir çocuk. Ayrıca her bölümde bolca izlediğimiz koalalarda farklı kişilik özellikleri gösterebilen çok sevimli canlılar.

Izzy her yaştan çocuk için çok iyi bir rol model olarak çıkıyor karşımıza. Küçük çocukların da rahatlıkla izleyebileceği tertemiz bir içerik sunuyor dizi. 3-4 yaşındaki çocukları dahi endişelendirebilecek en ufak bir detay bile bulunmuyor. Gerçek karakterlerin gerçekten yaşadıklarıyla tümüyle pozitif mesajlar ve aydınlık görsel bir atmosferle sunuluyor bize her şey. Ayrıca hazırlıklı olun; çocukların bu diziden sonra evde bir evcil hayvan istemekte ısrar etme ihtimali var...

14-15 dakika uzunluğunda 8 bölümden oluşan Netflix yapımı çocuk dizisi “Izzy’nin Koala Dünyası” Türkçe dublaj desteğiyle izlenebilmekte. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: -
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Evcil hayvan isteme potansiyeli: ****


Yorum Yap

CAMGÖZ   7 +

6.5 /10

Hayli dinamik, hızlı ve daha çok eğlence odaklı bir çocuk dizisi. Devamı

Süre: 22 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Jacinth Tan

Oyuncular: Liam Mitchell (ses), Dee Bradley Baker (ses), Kari Wahlgren (ses), Aly Mawji (ses), Liz Burnette (ses)

KAYIP ORMAN   6 +

7.5 /10

Bilim insanlarının kararlılığı ve orman sevgisi üzerine ilham verici bir kısa belgesel. Devamı

Süre: 22 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Orlando von Einsiedel

Oyuncular: Orlando von Einsiedel

KEDİ AŞKINA   4 +

6.0 /10

Bu kısa ‘yarı belgesel’ güzel bir fikre sahipken çok iyi bir film olamasa da kediseverlerin ilgisini çekecektir. Devamı

Süre: 60 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Nicolette Kluijver

Oyuncular: Abatutu

KENDİNİ ÖZGÜR BIRAK (1. Sezon)   10 +

7.0 /10

Ailece izlenebilecek akıcı bir gençlik dizisi. Devamı

Süre: 25 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Vicki Lutas, Anna McCleery

Oyuncular: Freddy Carter, Jaylen Barron, Manpreet Bambra, Celine Buckens, Bruce Herbelin-Earle