JOHNNY TEST    8+

10 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

“Johnny Test” 2005 yılından itibaren çeşitli aralıklarla ve özellikle erkek çocuklar için üretilmiş bir macera-aksiyon animasyon dizisi.

Sıradan bir mahallede yaşayan 11-12 yaşlarındaki sıradan bir çocuk olan Johnny çok zeki iki ablasının birtakım deneysel testlerine maruz kalmaktadır sık sık. Kimi zaman bu deneyler yüzünden başı derde giriyor, bazen de bu deneylerden edindiği kimi süper özelliklerle kahraman oluyordur. Johnny’nin annesi dışarıda yoğun bir işle çalışırken, babası çoğunlukla işlerini evden yürüten bir adam. Maceralarında da ona sadık konuşan köpeği destek olmaktadır çoğunlukla.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bu oldukça hareketli olay ve sahnelerle dolu macera dizisi, “Ben 10” gibi fantastik öğeler taşısa da; ondan daha yaratıcı ve daha pozitif gibi dursa da, ona göre daha eğlence amaçlı üretilmiş bir profil çizmekte. Johnny’nin ablaları Susan ve Mary, Johnny’nin mahalleden arkadaşı Gil’in dikkatini çekmeye çalışıyor sürekli. Bazı maceralarda bu flörtöz durumlar oldukça öne çıkıyor. Bazı maceralarda da çocukların birbirleriyle sokak ağzı konuştuğu dikkat çekiyor. Akran zorbalığı konusunda sıkıntı yaşayan Johnny bazen ablalarının deneysel icatlarından medet umuyor. Fantastik durumlar içeren çizgi film şiddeti de sık sık sahnelere eşlik ediyor.

Her bölüm ikişer macera barındıran 20-22 dakikadan oluşmakta. Netflix’de dizinin 13’er bölümden oluşan ilk iki sezonu da türkçe dublaj seçeneğiyle izlenebiliyor. Cartoon Network kanalında da izlenebilen dizinin bazı bölümleri dublaj olarak Youtube'dan da bulunabilmekte. 

“Johnny Test” çocuk seyircilere pozitif mesaj vermekten çok onları eğlendirmeyi amaçlayan hızlı bir çizgi dizi. Ebeveynlere tavsiyemiz, en azından rastgele seçtikleri bir bölümü izledikten sonra çocuklarına izletip izletmeyeceklerine karar vermeleri...


Pozitif Mesajlar  -
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri *
Argo Kullanımı  
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap