KAHRAMANLAR OKULU    9+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Hem bir süper kahraman filmi hem de aile ilişkilerinin işlendiği bir liseli filmi...

Süper kahraman filmlerinin henüz bugünkü kadar yoğun ilgi görmediği ikibinlerin başında yapılmıştı “Kahramanlar Okulu” (Sky High). Bir süper kahraman ailesinin normal hayata adapte olmaya çalışmalarını son derece sempatik bir fantazya dünyası içinde sunan “İnanılmaz Aile” gibi “Kahramanlar Okulu”nda da yine süper bir anne-babanın hangi konuda süper olduğunu henüz keşfedememiş ergenlik çağındaki oğlunun, süper kahramanların gittiği özel bir liseye başlaması ve kendisini bulmasını anlatıyor. Sonrası hem bir lise filmi hem de süper kahraman filmi tadında ilerliyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Lisede yaşanan kimlik arayışı, birey olma çabası vs. gibi konularla haşır neşir olan Will adlı bu delikanlı en popüler kahraman olan babasının gölgesinden de sıyrılmaya çalışırken ortaya çıkan bir tehdite karşı arkadaşlarıyla birlikte cesur bir duruş sergilemeye çalışır. 

Tabii ki içinde bir yığın tekrar tekrar ısıtılmış mesaj barındırıyor film. Birkaç sahnede de gülümsetmeyi başarıyor ama içinde yoğun ve sert olmasa da bir parça süper kahraman şiddetinin olduğu uyarısını da yapalım.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  
Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap