KARDAN ADAM VE KARDAN KÖPEK    3+

10 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Raymond Briggs’in muhteşem kitabı “The Snowman”in kısa film uyarlamasını daha önce paylaşmıştık. Girizgâhını David Bowie’nin yaptığı, çok duygusal muazzam bir animasyondu ve sizlerden epey ilgi gördü. Bu ünlü kitabın devamı “The Snowman and the Snowdog” da 24 dakikalık bir animasyon olarak uyarlanmıştı 2012 yılında. Tümüyle diyalogsuz ve yine çok duygusal bir hikaye anlatan “Kardan Adam ve Kardan Köpek”te ilk filmden yıllar sonra aynı eve yeni taşınan bir anne-oğulun hikayesini izliyoruz.

Çocuğun yaşlı bir de köpeği var ancak bir süre sonra köpeğini kaybedince çok üzülüyor. Karla kaplı noel tatili sırasında evde bulduğu bir kutuda ilk filmin kahramanı olan çocuğun sakladığı kardan adam malzemeleriyle karşılaşıyor. Bir de eski bir fotoğraf. Böylelikle aynı kardan adamı bahçede yapmaya karar veriyor. Hatta kaybettiği köpeğini de... İlk filmi izlediyseniz buradan sonra olacakları tahmin edebilirsiniz. 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Kardan Adam ve Kardan Köpek”, ilk filmden daha parlak bir teknolojiyle yapılmış yine oldukça duygusal bir film. Küçük çocuklar rahatça izleyebilir ama köpeğinin cenazesini bahçeye gömen anne-oğul sahnesi onları biraz hüzünlendirebilir. Finalde de bir Noel Baba mucizesi yaşanıyor, haberiniz olsun. 

Aslında ilk filmin melankolisi bir başkaydı ve çocuklara hayata karşı pozitif olmayı tavsiye eden daha sağlam bir mesajı vardı. Bu devam filmi de keyifle izleniyor ama onun kadar kalıcı bir deneyim sunmuyor.

Filmin orijinal adını YouTube’da aratıp net bir şekilde izleyebilirsiniz.


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  

Şiddet / Korku öğeleri -
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap