KÖFTE YAĞMURU 2    7+

4.5 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk filme göre hikayesi zorlama ve bazı yiyecekler de korkunç bu sefer...

İlk filmin eğlencesi yerindeydi. Dört yıl sonra gelen devam filminde de amaç işin eğlence kısmını biraz daha abartmak olmuş anlaşılan. Biraz zorlama olduğunu ilk 15 dakikasından sonra hissettiren bu devam filminde ilk filmdeki pozitif mesajlar tekrarlanıyor. İlk filmin kısa bir özetinden sonra tam da bittiği yerden başlayan ikinci hikâyede kahramanımız Flint’in hayranlık duyduğu başka bir bilim dehası Chester V devreye giriyor. Flint’i kullanarak makinesini kötücül amaçları için ele geçirmeyi planlıyor. Aynı kahramanlarımız ilk filmde yemeklerin mahvettiği kasabaya bu sefer de temizlik için geri dönüyorlar. Ama döndükleri zaman canlanan ve evrim geçiren meyve ve yemeklerle mücadele etmek zorunda kalıyorlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Film de, hikâye de zaten bu evrim geçirmiş canlı yiyeceklerin arasında kaybolmuş. O kadar fazlalar ve karakterleri o kadar sıkıştırıyorlar ki ortaya tümüyle kaotik bir gürültü bombası çıkıyor. Açıkçası hikâyeyi bir kenara bırakıp aksiyona ve komik olacağım diye curcunaya bu kadar bel bağlarsanız ortaya böyle yorucu bir “seyret ve terket” filmi çıkar.

Şimdinin çocukları izledikleri filmlerde daha sağlam hikâyeler, güzel dramatik buluşlar görmek istiyorlar. Yine ilk filmdeki gibi kimi yiyecekler ve meyveler üzerinde yaratıcı değişimler yapılmış ama pilicin içindeki adam hâlâ var ve onun üzerinden hafiften de eşcinsel göndermelerle komedi unsurunu artırmaya çalışmışlar!

Bazı yiyeceklerin canavarlaşmış halleri hassas küçük çocukları korkutabilir. Bu yüzden filme Netflix 7+ vermiş haklı olarak...

“Köfte Yağmuru 2”yi ilk filmde olduğu gibi Netflix ve iTunes üzerinden izleyebilirsiniz.


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  *
Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -

 


Yorum Yap