KÖFTE YAĞMURU    6+

5.5 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Kaçırılmayacak bir macera sunmasa da eğlenceli ve yer yer komik bir animasyon film. 

Bu neşeli animasyon gösterime çıktığında, obezite sorunu yaşayan bir toplum olduğu bilinen ABD’de de büyük ilgi görmüştü. Nitekim filmin açgözlülük ve kaliteli yaşamı hep lezzetli yemek yemekle ölçen insanlara verdiği cezayı görünce size de ilginç gelecektir.

Bir sahil kasabasında geçimini sardalya balıklarının üzerine kurmuş ancak bir süre sonra ellerinde kalan tüm sardalyaları kendileri tüketmek zorunda kalan ve damak zevki ölmek üzere olan bir kasaba ahalisinin derdine yanlışlıkla havaya gönderilmiş bir makine yetişir. Ancak gökten türlü lezzetlerde yemek yağmaya başlayınca keyifler kısa bir süreliğine yerine gelir. Sonrası tam bir kaostur çünkü. Olaylara sebep olan sevimli mucit delikanlı Flint’in öcülük ettiği kahramanlarımız da her şeyi düzeltmeye çalışırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bu renk cümbüşü ve hareketli filmde bildik mesajlar (doğanın dengesiyle oynanmaz, açgözlülüğün sonu felakettir vb...) son derece keyifli bir senaryo ve eğlenceli karakter çalışmalarıyla sunuluyor. Mesela her şeyin çığrından çıkmasına sebep olan sakar mucit Flint’in, fırça kaşları ve bıyıklarıyla dikkat çeken ve duygularını ifade etmek konusunda hayli beceriksiz olan babası, çok keyifli bir animasyon karakteri olmuş.

Yoğun spagettiden oluşan hortum, pizza dilimlerinden dönüşen jet uçakları, dondurmayla yapılan kartopu savaşları, gökten doğrudan masalara meteor gibi inen pişmiş biftekler gibi yaratıcı ve hoş ayrıntılar gayet keyifli anlar sunuyor. Bir tek; pişmiş dev bir pilicin içine girip (gerçekten!) film boyunca öyle koşturan karakter biraz sorunlu!

Filmdeki bir güzel mesaj da baba desteğinin (takdirinin) bir çocuk için ne kadar önemli olduğu aslında. Filmdeki bütün eğlence ve kaotik aksiyonun arasında kaybolan güzel mesajları çocuğunuza anlatabilirseniz film daha faydalı olabilir. Ama bazı sahnelerden ve yiyeceklerden korkmaması için çocuğunuzun en az 6 yaşından büyük olmasını tavsiye ederiz.

Filme Netflix, Google Play ve iTunes üzerinden ulaşabilmek mümkün.


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  *
Şiddet / Korku öğeleri **
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap