KRAL ŞAKİR: CUMBURLOP    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Ürün yerleştirme meselesinin iyice abartıldığı bir “Kral Şakir” filmi daha.

Şakir ve ailesi önceki maceraları olan “Mikrop Avcıları”nın sonunda, Misket’e yardım ettikleri bir ilacın denemesi yüzünden deniz canlılarına dönüşmüşlerdir. Bu duruma sebep olan Mirket ise onlara yardım etmenin tek yolunun, tehlikeli bir köpekbalığının DNA'sını almak olduğundan bahseder. Şakir ve diğer kahramanlarımız da açık denizde bir maceraya atılırlar ancak bu yolculukta onları robot balıklar, kötü bir denizanası ve diğer engeller bekliyordur.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Diyaloglarda yine “kankito”, “oğlum” gibi kelimeler geçiyor. Şiveli konuşan Necati’nin yine bir gaz çıkarma sahnesi var. Aynı zamanda dev gibi bir ürün yerleştirme yapılmış yine! Çocuk içeriklerinde pek yapılmaması gereken bir şeyi ısrarla yapıyor Kral Şakir yaratıcıları. Mirket adlı karakter cep telefonuyla bir alışveriş sitesine bağlanıyor, yemek siparişi verirken sitenin de uzun uzun reklamını yapıp övgüler sıralıyor. Zaten sadece 36 dakika süren bu macera önceki filmlere göre daha sık video kliplerle, şarkılarla da bölünüyor.

Denizlerin kirletilmesinin ne kadar yanlış olduğu ana mesajına da bağlanıyor hikaye, biraz da zorlama bir şekilde. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: **
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: *
Argo Kullanımı: **
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: ***


Yorum Yap