KÜÇÜK PRENSES    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Frances Hodgson Burnett’ın yazdığı “Küçük Prenses” el bebek gül bebek büyütülen bir kız çocuğunun hayatın sert yüzüyle karşılaşma hikayesini anlatır. Pek çok kez sinemaya ve televizyona uyarlandı. Ama bunların en iyisi 1995 yapımı ünlü yönetmen Alfonso Cuaron’un yönetmenliğini yaptığı “A Little Princess”.

Babasıyla Hindistan’da yaşayan Sara, savaşa gitmek üzere olan subay babası tarafından üst sınıf kız çocuklarının gittiği bir yatılı okula emanet edilir. Sara en başta biraz sıkıntı çekse de hayal gücü yüksek, vicdanlı, iyiliksever ve sosyal bir kız çocuğu olduğu için kısa sürede okuldaki pek çok kızın kahramanı olur. Ama okulun yöneticisi Bayan Minchin bundan pek hoşnut değildir. Bir gün Sara’nın babasının öldüğü haberi gelince Bayan Minchin parasız ve kimsesiz kalan Sara’yı aynı okula hizmetçi yapmaya karar verir.

Sara için asıl zorluk şimdi başlayacaktır. 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Meksikalı usta yönetmen Alfonso Cuaron tarafından yönetilmiş olan film, türünün başyapıtlarından biri. Bazı yerlerinde küçük korkutucu öğeler var gibi dursa da aslında her masal ya da çocuk hikayesinde olduğu kadar var.

Sara’nın özgüveni yüksek vicdanlı bir kız oluşu onu özellikle kız çocukları için örnek bir karakter haline getiriyor. Ayrıca Sara’nın babasıyla olan iletişimi, sevgisi ve hikayenin tüyleri diken diken eden finali bütün çocukları etkileyecektir. 7+ yaşlar için çok doğru bir seçim...

Filmi Digiturk'ten ve internette çeşitli kaynaklardan bulabilirsiniz. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar -  

Şiddet / Korku öğeleri **
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap