LEGO NINJAGO FİLMİ    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Diğer Lego filmleri kadar iyi değilse de, eğlenceli olduğu kesin.

Lego serisi filmleri zeki, kıvrak ve esprili senaryolarıyla büyük - küçük herkesin ilgisini çekiyor. Elbette meselenin özünde oyuncak satmak da var. Ama özellikle sinema için çekilen filmler bu nihai amacı biraz daha arka planda gösterecek kadar nitelikliler.

Ninjago serisine yönelik yapılan bu sinema filminde, Ninjago şehrinin ahalisi kötü adam Garmadon’un sürekli tehdidi altında, korku içinde yaşamaktadırlar. Çünkü aklına estiği her an şehre saldırmaktadır. Ancak kimlikleri gizli altı tane kahraman ninja her seferinde devreye girerek şehri korumaktadır.

Bu arada Ninjago’da sürekli akran zorbalığıyla mücadele etmek zorunda kalan Lloyd adlı bir ergen çocuk, bu hikayenin asıl kahramanı olarak çıkar karşımıza. Lloyd neredeyse herkes tarafından hem çekinilen hem de uzak durulan bir çocuktur. Çünkü babası, onunla doğduğundan beri hiç ilgilenmemiş olan Garmadon’dur. Ancak Garmadon’un bilmediği şey 16 yaşındaki oğlunun aslında sürekli savaştığı ninjaların lideri olan Yeşil Ninja olduğudur.  


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Lego Ninjago Filmi”nin temelinde bir baba- oğul çatışması var. Sevgiye ve ilgiye muhtaç bir ergen olan Lloyd ve sevgi duygusuna yabancı, ilgisini göstermek konusunda çok cimri, bencil babası Garmadon arasındaki hesaplaşma komik sahnelerle işleniyor.

Film bunun dışında elbette yoğun bir şekilde dayanışma, kötülüğe ve sorunlara karşı birlikte mücadele etmek temasına ağırlık veriyor. Ninja ekibini oluşturan ergen çocukların her biri kendi egolarını törpülemek ve birlikte hareket etmeyi öğrenmek zorundadır.  

Lego filmleri çok eğlenceli dedik ama bazı çocukları yoran bir aksiyon anlayışının olduğunu da inkar edemeyiz. Özellikle bu film bu anlamda hepsinden daha çok patlama ve savaş sahnesi içeriyor. Çünkü Ninja’lar savaşırken dev mekanik robotlar kullanıyorlar. Bu da filmin savaş sahnelerini “Transformers” filmlerindeki gibi kaotik yıkım sahnelerine yaklaştırıyor. Bu sahnelerde çok fazla karakter garip şekilli robotlar kullanarak birbirlerine roket fırlatıyorlar, çok konuşuyorlar ve arkada da hareketli müzikler neredeyse hiç durmuyor. İyi ve kötü karakterler birbirleriyle karate yaparak da dövüşüyorlar.   

Film Türkiye’deki vizyonu sırasında 7+ 13A almıştı. Yani 7-13 yaş arasındaki çocuklar aileleriyle izlesin denmişti. Netflix de pek çok ülkede olduğu gibi 7+ vermiş. Netflix dışında Blu Tv, iTunes ve Google Play’den de izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/Korku ögesi: **
Argo Kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: *****


Yorum Yap