LEYDİ İLE SOKAK KÖPEĞİ    5+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Disney’den sınıf farkı üzerine oldukça da romantik bir animasyondur. 

Zengin mahallesinde iyi kalpli bir çiftle birlikte yaşayan Leydi adlı dişi köpek, çevredeki diğer kalburüstü ailelerin köpekleri gibi bir eli yağda bir eli balda bir hayat yaşıyordur. Çiftin bir bebeğinin olmasından sonra Leydi’nin hayatında ciddi değişiklikler olur. Leydi ilginin artık tümüyle bebeğe yönelmesi yüzünden mutsuzdur. Tam bugünlerde de tatlı bir sokak köpeği olan Tramp’le yolu kesişir. Tramp onu zengin hayatının dışında da bir hayat olduğunu, sokak köpeklerinin günlerini nasıl zorluklarla geçirdiklerini gösterecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


1955 yapımı “Leydi ile Sokak Köpeği” sadece sevimli değil çok da romantik bir animasyondur. Farklı dünyalara ait iki sevimli köpeğin aşkını anlatan film arkadaşlık, dürüstlük, ihtiyacı olanlara yardım etmek üzerine güzel mesajlar içeriyor. En güzel mesajı da kimseyi ait olduğu sınıfla yargılamamanın gerektiği... Tramp belki sokaklarda yaşayan bir sokak köpeğidir ama altın gibi kalbi vardır. Aynı zamanda kendisini değer verdikleri uğruna feda edebilecek bir yüceliğe de sahiptir.

Yaklaşık 75 dakikalık bu sevimli film 5+ yaşındaki çocukların keyifle izleyeceği önemli bir klasik. Yalnız finale doğru karanlık evde ortaya çıkan fare görüntüsünden bazı hassas küçük çocuklar biraz ürkebilir.

“Leydi ile Sokak Köpeği” Türkçe dublajlı olarak Disney+'da izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar ***

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap