MADAGASKAR 2    8+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Eğlenceli ilk filmin ardından onun kadar sevimli, komik ve eğlenceli olamayan bir devam filmi.

İlk filmde tanıdığımız sevimli hayvanlar Alex, Marty, Melman, Gloria, Kral Julien ve Maurice; hatta penguenler ile şempanzeler, hep birlikte Madagaskar sahillerinde yaşıyorlardır. Ama yuvaları olarak gördükleri New York’a, hayvanat bahçelerine geri dönmeye kararlıdırlar. Yere çakılmış eski bir uçağı ele alan penguenler, büyük bir ciddiyetle onu tamir etmeye girişirler. Nihayet çalışır duruma geldiğinde yolculuk başlar. Ancak bir aksilik sonucunda uçak havalandıktan bir süre sonra tekrar düşer ve kahramanlarımız kendilerini Afrika’nın vahşi doğasında bulurlar. Hayatlarında ilk kez kendi türlerinin doğal yaşamda hayatlarını sürdürenleriyle karşılaşırlar. Konfora ve sakin, tasasız bir hayata alışmış hayvanlar Afrika’nın sert doğa koşullarında bir parça zorlanacaklardır elbette! Ayrıca Alex’i büyük bir sürpriz beklemektedir.  


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Serinin ikinci filmi ilki kadar renkli ve eğlenceli ama bir o kadar da hafif yine. Ele aldığı arkadaşlığın önemi ve korunması gerektiği teması yine son derece sevimli bir şekilde işlense de “Oyuncak Hikayesi” filmlerinin gücünde değil. Espri düzeyleri kimi zaman çocuklarla beraber filmi izleyen yetişkinleri de filmin içine katmak için biraz dengesizleştirilmiş.

Filmde komik olsun diye konmuş; aslan Alex’in yaşlı turist kadınla giriştiği kavga sahnesi rahatsızlık veriyor mesela. Aslan ve yaşlı kadın seri bir şekilde birbirlerini yumruklayıp, tekmeliyorlar. Üstelik komik de olmayan; uzun, abartılı ve şiddetli bir sahne bu.

Su aygırlarının flörtleşme sahnesi de bir parça abartılmış bizce. Bazı çizgi film şiddeti içeren detaylar sebebiyle de, özellikle 8+ çocukların ancak ebeveynlerinin rehberliği eşliğinde izlemelerini tavsiye ederiz.

Madagaskar filmlerinin hepsine Netflix ve iTunes’dan ulaşmak mümkün. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  *


Yorum Yap