MANHATTAN'DA SİHİR    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Klasik bir Disney animasyonu gibi başlayan film sonrasında pek çok prenses filminin arasında farklı duranlardan birine dönüşüyor.
Hayallerindeki yakışıklı prensle tanışan güzel prenses Giselle, kötü kraliçe Narissa’nın hışmından kurtulamaz. Narissa, öyle bir tuzak kurar ki Giselle animasyon masal dünyasındayken bir anda kendisini ikibinlerin ‘gerçek’ New York’unda bulur. Dul bir avukatla yolu kesişen Giselle bu yeni dünyaya uyum sağlamaya çalışırken masal dünyasından başka karakterler de Manhattan’a gelecek ve ortalık iyice karışacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Giselle belki en başta tipik bir Disney prensesi olarak çıkıyor karşımıza. Zaten filmin ilk 10 dakikası animasyon. Ancak günümüz Manhattan’ına geçerek gerçek insan fiziğine dönüşen Giselle (Amy Adams) buradan itibaren ister istemez bir değişime uğruyor. Mesela tamamen, her şeyiyle kusursuz görünen prense karşılık, hayatında türlü sorunlarla cebelleşen ve o kadar da kusursuz olmayan bir babayı daha çekici bulmaya başlıyor giderek. Ayrıca Giselle’in pozitif karakteri, bir türlü saklayamadığı yaşama sevinci ve coşkusu da özellikle kız çocukları için ilham verici olabilir.

Finaldeki büyük kapışma sırasında kötü kraliçe devasa bir ejderhaya dönüşüyor. Ama zaten neredeyse her masal-filmde olan şeyler bunlar. 7+ çocukların rahatça izleyebileceği filmi yurtdışında kız çocukları için yapılmış fantastik bir romantik komedi diye tanımlamışlardı. Bu yüzden flörtöz birkaç sahnenin bulunduğunu hatırlatalım. Ebeveynler de Amy Adams ve Patrick Dempsey’i keyifle izleyebilirler. Bu arada önümüzdeki yıl aynı kadroyla bir devam filminin çekileceği de duyuruldu.

“Manhattan’da Sihir”in DVD’si ülkemizde çıkmıştı. Ayrıca Google Play ve iTunes gibi platformlardan da izleyebilirsiniz.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar ***  

Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  **
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap