MARSLILAR, ANNEM VE BEN    7+

1 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Annesinin kalbini kıran çocuk, onu kaçıran marslıların peşine düşüyor.

Dokuz yaşındaki Milo adlı bir erkek çocuğu babasnın iş yoğunluğu nedeniyle onunla az vakit geçirmesine sinirlidir. Bu yüzden annesine de biraz öfkeli davranmaktadır. Ondan çöpü atmasını, brokoli yemesini istediğinde ona karşılık verir. Hatta yatmadan önce annesine çok ağır bir cümle kurar. Bir süre sonra pişman olur ve özür dilemek için odasından çıkar ama tam o sırada annesinin Marslılar tarafından karçırıldığına şahit olur. Milo uzay gemisine koşar ve son anda binmeyi başarır. Mars’ta onu büyük bir macera bekliyordur.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Aynı isimli bir çocuk kitabından uyarlanan bilim kurgu- macera türünde bir animasyon film. Oldukça hareketli ama genellikle karanlık atmosferlerde geçiyor bütün hikaye. Bu bir handikap.

Ama annesiyle zaman zaman sürtüşen ve anneyi genellikle ev işlerini yapan, kendisini besleyen kişi olarak gören erkek çocukları açısından duygusal bir hikaye anlatıyor film. Çocukların anneleriyle olan ilişkileri konusunda güzel bir duyarlılık yaratabiliyor. Milo uzaydaki bu tehlikeli macerada kendisine hem bir insan hem de bir uzaylı destekçi bulabiliyor neyse ki ve böylece dayanışmayı da öğreniyor.

Uzaylıların görüntüsü garip doğrusu. Kalçaları oldukça çıkık ve çıplak kadın kalçaları gibi görünmekte. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hayli karanlık sahneler var.

Film zamanında ülkemizde “genel izleyici” sınıfıyla ülkemize gelmişti. Ancak bu karanlık atmosfer içinde geçen macerada Milo’nun ölüm tehlikesi yaşadığı bol bol tehlikeli sahneler yaşanmakta olduğu için 6-7 yaşlar daha doğru gibi...

Film iTunes’dan izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/Korku ögesi: ***
Argo Kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -

 


Yorum Yap