MİNİK FİL HEFFALUMP    4+

8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

“Minik Fil Heffalump”, Yüz Hektar Ormanı sakinlerinin bir sabah ormanın derinlerinden gelen tuhaf ve yüksek bir sesle uyanmalarıyla başlıyor. Kahramanlarımız bu sesin neye ait olduğunu anlamak için Bilge Tavşan’a giderler hep birlikte. Bilge Tavşan da onlara bu sesin iri ve hortumlu bir hayvan olan ‘heffalump’lara ait olabileceğini söyler. Kahramanlarımız hem korkuyla hem de önüne geçemedikleri bir merakla birkaç ‘heffalump’ avlamak için yola çıkarlar. 

Aslında Yüz Hektar Ormanı’nda geçen her film kahramanlarımızdan birine odaklanır. Bu sefer annesiyle yaşayan ve arkadaş grubunun en genç üyesi olan küçük Roo hikayenin merkezinde. Peşlerine düştükleri esrarengiz canlıdan en çok çekinenlerden biri olan Roo minik fil yavrusu Lumpy ile karşılaşınca bu korkusunun yersiz olduğunu farkeder. Çünkü Lumpy de onun gibi bir çocuktur. Birlikte çok iyi dost olurlar. Ama Roo’nun annesi Lumpy’nin annesinin de onu aradığını ve onları bir araya getirmeleri gerektiğini küçük oğluna anlatır.   


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bal meraklısı sempatik bir ayı olan Winnie ve arkadaşları ‘hiperaktif’ kaplan Tigger, ‘ürkek’ domuz Piglet ve ‘meraklı’ küçük kanguru Roo’nun maceraları dünyanın tüm çocukları için hayli eğitici ve eğlenceli hikayeler sunarlar.

Arkadaşlık ve yeni arkadaşlar edinmek üzerine çok tatlı bir film “Minik Fil Hefflalump”. Korkularla yüzleşmek ve başkalarının farklılıklarına saygılı olmak konularında da çocuklara güzel mesajlar veriyor. Kahramanlarımız ve Lumpy birbirlerini görmemelerine rağmen, uzaktan birbirlerine karşı korku beslemişlerdir. Dolayısıyla film 'yersiz korkular' ve bunun yüzünden durup dururken kendine düşmanlar yaratan insanların da bir alegorisini yapıyor. 

Yine de Roo’nun karanlık bir yere girdiği sahnede karanlık korkusu olan hassas çocuklar biraz tedirgin olabilir. Ayrıca finalde Roo'nun yaşadığı hayati tehlike de bazılarını fazla heyecanlandırabilir. 

Filmin DVD'si ülkemizde çıkmıştı. iTunes üzerinden de izlenebilmekte... 


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar 
-
Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  ***


Yorum Yap