MOWGLI    12+

8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Klasik "Orman Çocuğu" hikayesi olabilecek en şiddetli ve sert haliyle uyarlanmış bu sefer... 

Warner Bros’un sinemalara çıkmadan dağıtım haklarını Netflix’e devrettiği “Mowgli” filminde yönetmen Andy Serkis, Disney’in ünlü “Orman Çocuğu” (The Jungle Book) uyarlamalarından farklı olarak mizahsız, şarkısız, danssız, sert bir film yapmak için yazarı Rudyard Kipling’in eserinin karanlık bölgelerinde dolaşmış. Yani bildiğimiz “Orman Çocuğu”nun hikayesinin sert ve şiddet dozu daha yüksek bir versiyonu da diyebiliriz.  

 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Doğrusu 2016 yapımı başarılı “Orman Çocuğu” uyarlamasının bazı sahnelerini karanlık bulanlar, bu filme ‘kopkoyu bir karanlık’ diyebilirler.  

Canlı oyuncular ve CGI teknolojisiyle üretilmiş hayvan karakterler başarıyla bir araya getirilmişler. Çok iyi de bir seslendirme kadrosu var filmde. Ama senaryo bazı dengesizlikler içeriyor. Özellikle ilk yarım saatinde çocuksu olmaktan kaçınmak için hikayenin kimliğini oluşturmakta çok zorlanıyor. Sonrasında da dengesiz sahneler var. Özellikle de finalde Mowgli’yi intikamcı bir kahraman haline getirmesi pek de hoş olmamış. “Mowgli” en az 12+’lık bir film. Daha küçük çocuklar için “Orman Çocuğu”nun önceki versiyonlarını tercih edebilirsiniz.  


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  -  
Şiddet / Korku öğeleri  ****
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  -

 
  


Yorum Yap