NEŞELİ DALGALAR    6+

6 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Penguenli animasyonlar akımına eklenen komik ve eğlenceli bir film.

Neşeli Ayaklar” (Happy Feet) adlı penguenli animasyon tutunca hemen ertesi sene yeni bir penguenli animasyon daha yapıldı. “Surf’s Up” isimli filmin Türkçe adını bile “Neşeli Dalgalar” yapıp konudan çok da uzaklaşmadıklarını belli ederek vizyona çıkardılar.

Ancak “Neşeli Dalgalar”, “Neşeli Ayaklar”ın tersine bir mesaj bombardımanı yapmak yerine çocukları eğlendirmeyi daha çok merkezine koymuş bir komedi. Tabii ki çocuk izleyiciler için çok boş bir film olduğu izlenimi de vermemek lazım. Tek amacı sörf sporunda zirveye ulaşmak olan genç penguen Cody, filmde yaşadıkları sayesinde sabırsızlığını bir kenara bırakıp azimle çalışmayı ve mütevazı olmayı bir şekilde öğrenmek zorunda kalıyor. Büyük bir sörf yarışmasına hazırlanırken idolüyle karşılaşır ve asıl hayat dersi de işte o zaman başlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Neşeli Dalgalar” spor belgesellerinin parodisini de yapması açısından enteresan bir film. Aslında altyapısında bir gençlik hikâyesi var. Gençleri penguenlerin oluşturuyor olması durumu zaten yeterince komik bir hale getiriyor, ayrıca çok zeki yazılmış esprilere de sahip. Ama bir parça kaba bulabileceğiniz espriler de var. Birkaç sahnede penguenlerin çiş yapmalarıyla ilgili espriler çocukları güldürse de bazı ebeveynleri rahatsız edebilir.  

6 yaş üstü çocukların rahatlıkla anlayabileceği, rengârenk komik ve eğlenceli bir animasyon. Ailece izlenirse hayli keyifli olabilir... Yıllar sonra güreş sporunu da hikayeye kattıkları yine eğlenceli bir devam filmi daha yapıldı.

Google Play, BeinConnect ve iTunes’dan izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: **
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap