ÖLÜMCÜL MAKİNELER    13+

10 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çok pozitif mesajlı bir film sayılmaz, şiddet sahnesi de biraz fazla ama gençler için akıcı bir fantastik aksiyon filmi...

Gençler için yazılmış popüler bir romandan uyarlanan “Ölümcül Makineler” iyi çekilmiş bir aksiyon filmi.

Medeniyeti yok eden büyük savaşların ardından hayatta kalan insanlar yeni bir yaşam şekli geliştirmiştir. Hareketli büyük şehirlerde yaşayanlar, yine hareket eden kendilerinden küçük şehirleri yutarak onların kaynaklarını yağmalamaktadırlar. Londra bu büyük ve başka küçük şehirleri sömüren büyük şehirlerden biridir. Son yağmaladıkları küçük şehirdeki yüzü maskeli Hester Shaw adlı genç bir kız, Londra şehrinin hırslı yöneticisinin peşine düşmüştür.

Şehrin fakir kesimlerinden gelen hassas ve dürüst bir genç adam olan Tom’un yolu bir rastlantı eseri Hera’yla kesişir. Böylece Tom, Hera’nın annesinin intikamını almasına yardımcı olmaya karar verir. Çünkü yaşadığı şehrin yöneticilerinin gerçek kimliklerini de öğrenmiştir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Yüzüklerin Efendisi” filmlerinin yaratıcı ekibinin emek verdiği “Ölümcül Makineler” fantastik sinemaya hayli yatkın seyirciler için çok da acayip farklı bir hikaye anlatmıyor aslında. İyiler ve kötüler gayet belirgin bir şekilde birbirlerinden ayrılıyorlar ve elbette çok film izleyenler için hayli tahmin edilebilir olaylar yaşanıyor. Ama tasarımlar, setler ve bazı sahneler gerçekten çok iyi kotarılmış. Hareket eden şehirler sanki gerçekten inşa edilmişler gibi ve hatta biraz “Yürüyen Şato” filmini de hatırlatıyor. Final savaşında da heyecanlı sahneler yaratılabilmiş. Film hayli hareketli, heyecanlı ve akıcı bir şekilde ilerliyor.

Ancak uyarmak gerek hayli şiddetli sahneler var. Silahlar, bombalar patlıyor; bıçaklar, kılıçlar şakırdıyor. Sık sık yaralanan ya da ölen karakterler var. Biraz ürkütücü robotlarla çarpışılıyor ve yoğun savaş sahneleri bulunmakta.

“Ölümcül Makineler” Netflix, iTunes ve Google Play’den izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif mesajlar: *
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/Korku ögesi: ****
Argo Kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

Çifte Bela

24 Kasım 2020 Salı

Müthiş çekimler güzel aksiyonu iyi ancak şiddet oranı10\10