ORMAN ÇETESİ    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Eğlenceli ve komik ama çizgi film şiddetine dikkat...

İlkbaharın gelmesiyle uzun kış uykusunun son demlerini yaşayan ayı Vincent’ı uyandığında bir sürpriz bekliyordur. Son derece sempatik ama hırsızlar kralı sayılabilecek bir rakun olan RJ, onun tüm yiyecek stokunu çalmak üzeredir. İkili arasında çıkan arbede sonucunda tüm stok bir kamyonun altında kalarak heba olur. Vincent, RJ’e hepsinin yenilerini bulması için bir hafta süre tanır.

Kaplumbağa Verne ve arkadaşları ise kış uykusuna yatmadan önce doğal yaşam alanları olan ormanın ortasına yüksek ve yeşil bir çit yapıldığını panik içinde keşfederler. Ne olup bittiğini anlayamadan karşılarına çıkan RJ bu yetenekli ama ürkek hayvancıkları çitin öbür tarafına geçip insanların yiyeceklerinden çalmaları için ikna eder. Tabii ki tüm toplanan malzemeyi ayı Vincent’a borcuna karşılık olarak vereceğini onlara söylemez.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


RJ’in çalışarak kazanmak yerine başkalarından çalarak yaşama alışkanlığı değişecek elbette. RJ’in, son derece iyi niyetli bir kişiliğe sahip Verne’yi kandırması da çocuklarla konuşulması gereken bir detay.

Zaman zaman yetişkinleri de yakalayan keyifli espriler içeren filmde son derece sevimli yaratılmış karakterler, usta ve popüler oyuncular tarafından başarıyla seslendirilmişler.

“Orman Çetesi”, yaratıcı aksiyon sahneleri içeren, eğlence oranı yüksek, enerjik bir animasyon. Ama bazı aksiyon sahnelerinde bir parça çizgi film şiddeti olduğu konusunda uyaralım. Ayı Vincent’ın RJ’i öldürmekle tehdit ettiğini belirtelim. Düşme kalkma, kovalamaca, çarpma, çarpışma sahneleri bolca var.

Bütün bunların sadece espri üretmek ve güldürmek için olduğunu; bu tarz her animasyonda olduğu gibi çocuklara da anlatmak lazım. Bu özelliğinden dolayı gösterildiği ülkelerde de sınıflandırma konusunda bir karışıklık yaşanmış. Birçok ülke “Genel İzleyici” verirken, bazı başka ülkelerde de 7+ almış. Biz de 7+’ya katılıyoruz.

Netflix ve iTunes’dan da izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap