PARANORMAN    9+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Görünüşte sıradan bir çocuk olan ama aslında hayaletleri görebilen ve onlarla konuşabilen Norman’ın hayatı bir anda eskisinden de garip bir hale dönüşür. Bir gece yüzlerce yıllık bir lanetin başıboş kalmasıyla kasabayı zombiler işgal eder. Bundan sonrası epey komik ve aksiyonu bol bir maceradır.

Norman yalnız ve çevresi tarafından çok da önemsenmeyen bir çocuktur. Ama bunun sebebi sadece çevresindeki çocuklar değil, Norman’ın kendisi de bir değişimden geçmek, özgüvenini kazanmak durumundadır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


İçinde zombi olan ve türlü korku filmi / korku kültürü referansları barındıran son derece yaratıcı bir film “Paranorman”. Özellikle korku filmlerine önleyemedikleri bir merakı olan erkek çocuklarının keyif alacağı espriler ve durumlar var. Ancak ebeveynlerin bilmesi gerekiyor; son derece mizahi nedenlerle olsa da film belli oranda şiddet ve korku unsuru barındırmakta. Filmin çocuğunuzla okullardaki akran zorbalığı konusunda konuşabileceğiniz bir açılımı da var.

“Paranorman”ın DVD’si ülkemizde çıkmıştı, Netflix’den de izlenebiliyor. Netflix filme 7+ vermiş. Ama içerdiği kimi unsurlar nedeniyle yine de dikkatli olunmasını tavsiye ediyoruz. Bizce en az 9+ olmalı...


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  ***
Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap