PETE THE CAT    4+

8.5 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Ünlü çocuk kitapları serisinden akıllıca uyarlanmış son derece renkli bir çocuk dizisi...

Resimli çocuk kitabı serisi “Pete The Cat” maceraları ülkemizde bazı okullarda ingilizce eğitimi için kullanılıyor. Hikayelerin ana kahramanı kedi Pete, az konuşan ama çok havalı bir çocuk. Ağabeyiyle ve anne-babasıyla çok iyi geçinir. Ağabeyinden sörf yapmasını öğreniyor. Annesi eski bir müzisyen. Zaten Pete de müziğe çok meraklı. Mahallenin müzisyeni Neville’den gitar dersi alıyor. Beste yapıyor ve mahalledeki arkadaşlarıyla kurduğu  bir müzik grubu da var.

Pete ve arkadaşları hayatın akışında yeni tecrübeler ediniyorlar sürekli ve hep büyüklerden güzel destekler görüyorlar. Üstelik bunları öğreten adam sevimsizliğiyle verilmiyor onlara... Her macerada çocukların özgüvenlerine fayda sağlamak için inanılmaz güzel pozitif mesajlar sunuluyor. Pete’in babasını ve annesini de Elvis Costello ve Diana Krall gibi ünlü müzisyenler seslendirmişler... Pete ve grubunun müzik yapıyor oluşu, Pete’in beste yapmaya çalıştığı bölüm çocukları müzikle ilgilenmeye çağırıyor. Zaten bütün bölümler de mutlaka müzikal bir kısım da bulunuyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Havalı görünmek için arkadaşlarından tavsiye alan Pete’in sonunda çözümü kendisinin bulması, arkadaşı Kurbağa Grumpy’nin yeni yiyecekleri hiç denememesi üzerine Pete’in annesinden ‘üç ısırık kuralı’nı öğrenmesi, resim yapma sanatıyla uğraşan Emma’nın Fransızca konuşma merakı, mahalleye yeni taşınan göçmen bir ailenin çocuğunun arkadaşlara ve gruba katılması, kimseyi biraz farklı diye yadırgamamak, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamak, potansiyelini keşfetmek, yabancı dil bilmenin güzelliği, zamanı doğru kullanmayı öğrenmek, arkadaşlığın güzelliği, herkes hata yapabilir, nazik olmak ve kendine inanmak gibi temalarda o kadar tatlı hikayeler anlatılıyor ki; çocuklar kadar onların ebeveynlerinin de ilgiyle izleyecekleri bir animasyon diziye dönüşüyor “Pete The Cat”. Üstelik son derece doğal, akıcı ve esprili senaryolarla oluşturulmuş.

Pete’in her bölümde sadece tek bir cümle söylemesi, çocukları biraz düşündürebilir. Bunun bir kusur değil, bir kişilik özelliği olduğunu açıklamak gerek çocuklara... 

“Pete The Cat”, 11 dakikalık ikişer macera içeren 22 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Tam 16 bölümü de Amazon Prime’da (primevideo.com), Türkçe dublajlı ve ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Gerçek bir hazine... * Burak Göral  


Pozitif mesajlar: *****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli:  -


Yorum Yap

MUMYALAR   6 +

6.5 /10

Çocuklar için yapılmış romantik  komedi bir macera. Devamı

Süre: 88 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Juan Jesús García Galocha

Oyuncular: Sean Bean (ses), Joe Thomas (ses), Eleanor Tomlinson (ses), Santiago Winder (ses), Hugh Bonneville (ses)

ÇİZMELİ KEDİ: SON DİLEK   8 +

7.5 /10

Çizmeli Kedi’nin nefes kesen sahnelerle dolu, heyecanlı ve biraz da şiddetli bir macerası. Devamı

Süre: 102 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Joel Crawford

Oyuncular: Antonio Banderas (ses), Salma Hayek (ses), Florence Pugh (ses), Harvey Guillén (ses), Olivia Colman (ses), Wagner Moura (ses)

ÇOCUK, KÖSTEBEK, TİLKİ VE AT   5 +

9.0 /10

Kusursuz bir kitabın olağanüstü uyarlaması. Devamı

Süre: 35 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Charlie Mackesy, Peter Baynton

Oyuncular: Jude Coward Nicoll (ses), Tom Hollander (ses), Idris Elba (ses), Gabriel Byrne (ses)

OKU VE AĞLA   10 +

7.0 /10

Özgüven sorunları olan genç bir kızın kendini bulma hikayesi. Devamı

Süre: 84 dk. Yapım Yılı: 2006

Yönetmen: Paul Hoen

Oyuncular: Kay Panabaker, Danielle Panabaker, Alexandra Krosney, Marquise C. Brown, Chad Broskey