PLAYMOBİL FİLMİ    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Lego gibi Playmobil oyuncakları da sinemaya giriş yapıyor, eğlenceli ama film biraz kaotik.

Lego oyuncaklarının sinema önce video oyunları sonra da sinema filmleriyle genişlettiği markası hem oyuncak satışlarına büyük bir avantaj getirmiş hem de sinemadan büyük bir gelir kapısı daha yaratmasına sebep olmuştu. Sinemada süper kahramanlarla da desteklenen Lego evreni yaratıcı hikayeler ve güçlü esrpileriyle dünyanın her yerinde büyük ilgiyle karşılandı. Çocukların çok eğlendiği ve güçlü temalara sahip filmler oldular hep.  

Özellikle figür setleriyle yine oldukça köklü bir geçmişi olan Playmobil oyuncakları da 2019'daki bu filmle sinemaya giriş yaptı.

Genç bir kız olan Marla ve küçük erkek kardeşi Charlie ile tanışıyoruz filmin hemen başında. Ancak kısa bir süre sonra nne-babalarını trafik kazasında kaybettikleri haberini alıyorlar. Abla kardeş sonraki 4 yıl boyunca hayata karşı birlikte mücadele ederek yaşamışlardır. Marla Charlie’ye karşı fazla korumacıdır.

Birgün abla kardeş beklenmedik olaylar sonucunda birçok farklı temanın iç içe geçtiği Playmobil’in renkli evreninde korsanlar ve vikingler arasındaki savaşın tam ortasında bulurlar kendilerini. Bu kargaşa içinde Charlie’yi gözünden kaçıran Marla onu tekrar eve getirmek için belirsizliklerle dolu büyük bir maceraya hiç düşünmeden atlar. Yolda ona yardımcı olacak yeni karakterlerle de tanışır; mesela kamyon şoförü Del, şık ve karizmatik gizli ajan Rex Dasher ve komik bir robot... Elbette bu maceranın sonunda abla-kardeş, aile olmanın; kendilerine ve birbirlerine inanmanın ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Playmobil Filmi” aynen ilk “Lego Filmi” gibi markanın oyuncak yelpazesindeki türlü temaların bir araya getirildiği bol aksiyonlu bir macera sunuyor.

Ama maalesef çok talihsiz bir başlangıcı var filmin. Daha 10. dakika rengarenk bir sahnede abla-kardeş neşe içinde dans ederken kapı çalıyor ve gelen iki polis kardeşlerin anne babasının trafik kazasında öldüğü haberini getiriyor! Neşeli ve maceralı bir çocuk filmi için cesur bir başlangıç bu doğrusu!

Çocukların Playmobil evrenine girmesiyle hikaye daha da şenleniyor elbette ve yer yer hayli eğlenceli sahnelere de vesile oluyor ama bazı diyaloglarda “gerzek”, “aşağılık pislik seni”, “anneni bu ağzınla mı öpüyorsun?” gibi argo ifadeler duyulabiliyor.

“Playmobil” filmi Türkiye’de pandemi yüzünden vizyona giremedi. BeinConnect’ten Türkçe dublaj desteğiyle izlenebiliyor. Ancak müzikler tekrar seslendirilmemiş. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/Korku ögesi: ***
Argo Kullanımı: **
Alkol-sigara kullanımı: *
Oyuncak isteme potansiyeli: *****


Yorum Yap