PUFFIN ROCK    3+

9.3 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İrlanda yapımı okul öncesi çocuklar için çok eğitici ve sevimli bir çizgi dizi “Puffin Rock”. Okyanusun ortasında küçük ve cennet gibi bir adada yaşayan Puffin ailesi anne, baba ve çocukları Oona ve Baba’dan oluşan bir kuş ailesi. Oona çok meraklı bir abla kuş, erkek kardeşi Baba ise daha bebek ve sürekli ablasını takip etmekte. Oona her bölümde anlatılan maceraların çoğunlukla baş kahramanı oluyor. Arkadaşları ve kardeşi Baba’yla her bölümde bir küçük sorunla karşılaşıp birlikte işin içinden güzelce çıkıyorlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Puffin Rock” çok eğitici bir dizi. Oona’nın merakı sayesinde pek çok hayvan türüyle, iklimlerle, doğa olaylarıyla tanışıyor çocuklar ve karakterler arasında yaşanan olaylar sayesinde insan tavırları konusunda da çok pozitif mesajlar veriliyor. Çocukların sosyal becerilerine katkı sağlayacak güzel detaylar barındıran hikayeler anlatılıyor. Yardımlaşma ve iyilik yapmak özendiriliyor. Çocuklara çevrelerine karşı dikkatli ve ilgili olmalarını öğütlüyor. Oona ve Baba’nın kardeşliği ise kardeş çocuklar için örnek bir kardeşlik sunuyor. Ailenin ebeveynleri de çocuklarının meraklarını anlayıp bir şeyler öğrenmelerine karşı son derece destekleyiciler.

Gözleri hiç yormayan, hikayelerin tatlı tatlı anlatıldığı animasyon dizide, bazen araya giren esprili anlatıcı sayesinde çocuklar eğlenirken bir sürü güzel şey de öğrenebiliyorlar.  

“Denizin Şarkısı” (Song of the Sea) adlı muhteşem filmleriyle de tüm dünyada ilgi gören yapımcıların elinden çıkma “Puffin Rock”. 3+ çocuklar için çok uygun olan dizi, 7’şer dakikalık hikayelerden oluşuyor. Sanırız Netflix her üç bölümü birleştirerek ortalama 20 dakikalık 13 bölüm oluşturmuş. Dizinin tamamı olan iki sezon da Netflix’den izlenebiliyor. 2 sezonda da 7’şer dakikalık 78 hikaye 26 bölüm şeklinde sizi bekliyor.


Pozitif Mesajlar  *****
Flörtöz Durumlar 
-  
Şiddet / Korku öğesi -
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap