RALPH VE İNTERNET    7+

9.4 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Film, internetin içine doğan yeni nesil için oldukça eğlenceli ve akıcı bir hikaye anlatmakta. 

İlk filmin üzerinden geçen 6 senede teknoloji çok başka bir yere geldi. İnternetin hayatımızdaki yeri de öyle. “Ralph ve İnternet – Oyunbozan Ralph 2” (Ralph Breaks The Internet) bunun çok farkında ve hikayesi de internetin içine doğmuş çocukların yani ‘dijital yerli’ kuşağın evreninde geçiyor.

Ralph ve Vanellope aynı Atari salonunda aynı oyunların içinde yılların geçmesinden biraz sıkılmışlardır artık. Üstelik Vanellope’nin oyunu da Ralph’in bir sürprizi yüzünden bozulmuştur. Yani kısa bir süre içinde eğer tamir edilemezse Vanellope ve oyundaki diğer kızlar evsiz kalacaklardır. Atari salonuna yeni takılan modem sayesinde Ralph ve Vanellope internete girerler ve eksik parçayı satın almak için 27 bin dolar kazanmaya çalışırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Film son derece zeki esprilerle dolu. Disney’in bütün prenseslerinin olduğu bir bölüm var mesela; Moana’dan Mulan’a; Elsa’dan Pocahontas’a; Küçük Deniz Kızı Ariel’den Pamuk Prenses’e kadar hepsinin bir araya geldiği bu sahneler gerçekten çok eğlenceli. İnternet dünyasından üretilmiş şahane şakalar son derece renkli sahnelerle bir araya getirilmişler.  Dolayısıyla büyükler için de seyri çok keyifli bir animasyon “Ralph ve İnternet”.

İkilinin bu macerada yolları bazı tehlikeli araba kovalamacalarının yapıldığı Grand Theft Auto benzeri bir oyuna da düşüyor. İşte buralar yine ilk filmde olduğu gibi biraz oyun şiddeti içermekte. Ayrıca internet virüsü ticareti yapan bir mafya lideriyle sattığı solucan tipli virüs de biraz ürkütücü gelebilir küçük çocuklara. O yüzden filme İngiltere ve Amerika’da aile rehberliğinde izlenmesi gerektiğini belirten PG sınıfı verilmiş. Bizim de sinemalarımıza 7+ yaş sınıfıyla geldi.    

Filmden sonra çocuğunuzla Ralph'ın iyilik yapayım derken enine boyuna düşünmeden aldığı hızlı kararların ne derece etkili olup olmadığını konuşabilirsiniz. Filmde işlenen temalardan bazıları şunlar: gerçek arkadaşlığın değeri, bir amaç için mücadele etmek ve otokontrolün önemi.  


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar *  

Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  ****


Yorum Yap