ŞARKINI SÖYLE    7+

8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk bakışta sevimli bir animasyon ama bazı detaylarına dikkat etmek gerek...

Hikayesi biraz tüm dünyada yaygın bir şekilde yürütülen ve bizde de “O Ses Türkiye” adıyla karşılık bulan şarkı yarışmalarıyla “Muppet Show”un karışımından oluşturulmuş gibi. Ana karakterimiz tiyatro salonu sahibi bir koala olan Buster. İflasın eşiğinden kurtulmak için bilet satışlarını arttırmayı düşünüyor ve bir şarkı yarışması tertip ediyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bir sürü sevimli hayvan karakteri, bilinen ve sevilen pop şarkıları söylüyorlar, yarışmaya hazırlık yapılıyor vs. Üstelik çoğunu da ünlü oyuncular, şarkıcılar seslendirmekte (Scarlett Johansson, Reese Witherspoon, Jennifer Hudson gibi...) Ama bir çocuk filmine göre bazı sert kararlar alınmış hikayede. Mesela ayılardan oluşan bir mafya çetesi var, hilebaz bir fareyi kovalıyorlar. Oğluna kaba davranan hırsız bir goril var mesela. Ana karakterler sık sık ölüm tehlikesi yaşıyorlar, biraz fazla popo esprisi yapılıyor (tavşan kızlar popolarını sallayarak ‘Tanrım şu popoya bak!’ diye şarkı söylüyorlar mesela), biraz abartılı seksi figürlü danslar da var ve karakterler bazen birbirleriyle çok atışıyorlar.

Elbette filmin takım çalışmasına ve arkadaşlığa özendiren mesajları var. Karakterlerin hem yarışmayı kazanmak hem de Buster’a yardım için çalışmaları ve kendi hayallerinin peşinden koşmaları olumlu özlellikler ama yine de çok örnek karakterler olarak öne çıkmamaktalar.

“Şarkını Söyle” bizde genel izleyici sınıfı almıştı ve eğlenceli, renkli bir film olduğu su götürmez. Ancak yukarıda belirttiğimiz sebepler yüzünden en az 7+ yaş sınıfı daha uygun olurmuş.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar ** 
Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  **
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap