ŞAŞKIN İMPARATOR    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Disney’in 2000 yılı yapımı komedisi bol, modern mizah anlayışıyla diğer pek çok klasik Disney filminden ayrılan bir animasyon “Şaşkın İmparator”.

Kibirli, bencil ve zevk düşkünü küstah bir imparator olan Kuzco, sinsi yaşlı danışmanının kara büyüsü yüzünden bir lamaya dönüşür. İnanılmaz bir zenginliğe ve güce sahipken şimdi bir lama olarak sarayının dışında gerçek hayatın zorluklarına karşı savunmasızdır. Önceden aşağılayarak sarayından kovduğu Pacha adlı sevimli aile babası bir köylü ona yardımcı olmaya çalışır. Kuzco lama olduğu bu süreçte en başta küçümsediği köylü dostu sayesinde insan olmaya dair bazı iyi özellikleri de keşfedecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Şaşkın İmparator” başkalarıyla empati kurmanın önemini; bencil ve kibirli insanların ne kadar çekilmez olduğunu; mutevaziliğin, iyi ve samimi bir insan olmanın erdemini anlatan komik bir film.

İçinde bir parça çizgi film şiddeti var, ama kimseye ciddi bir şey olmuyor. Her animasyon filmde olduğu kadar heyecan ve gerilim unsuru var elbette. (Vahşi orman hayvanları, büyü yapan bir cadı vs..)

“Şaşkın İmparator” 6+ yaşlarındaki çocuklarla birlikte izlerken sizin de eğleneceğiniz, komik bir animasyon. Çok tutulunca Disney TV’ye dizisi de yapılmıştı. Türkçe dublaj seçeneğiyle Disney+'ta izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar *

Şiddet / Korku öğesi **
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap