SİHİR KAMPI    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Sevginin en büyük sihir olduğunu hatırlatan samimi bir hikaye..

35 yaşındaki Andy, meslek hayatında hâlâ profesyonel olmak için çabalayan bir sihirbazdır. Çocukluğunun geçtiği sihir kampında eğitmen olarak çalışmak için davet alır. Başka bir seçeneği olmadığı için işi kabul eder. Kampa gittiğinde de eskiden en yakın arkadaşı ve iş ortağı olan Kristina ile kendini yeniden bir rekabet içinde bulur. Bir de bu yetmezmiş gibi kamp müdürünün ona kamptaki en yeteneksiz öğrencilerden bir ekip oluşturduğunu fark eder. Zamanla bütün öğrencilerinin kendi hikayelerini keşfetmeye başlar. Aslında Andy öğretmenlik yapmaya geldiği bu öğrencilerden çok şey öğrenecektir. Özellikle sihirbazlığa çok meraklı bir genç olan Theo sayesinde...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Sihir Kampı”, Andy’nin hikayesini bizimle paylaşırken bir yandan Theo’nun hikayesini de anlatıyor. Theo, babasını kaybetmiş genç bir çocuk ve önemli bir sihir kampına kabul edilince babasının orayı çok sevdiğini bildiği için gitmeyi kabul ediyor. Aslında sihirbazlığı ne kadar çok seviyor olsa da babası ile ortak hobilerinin sihir gösterileri yapmak olması yüzünden uzak kalmayı tercih ediyor. Film aslında çocuklara herkesin hayatında bir sihre ihtiyacı olduğunu mecazi bir dille anlatıyor.

Theo’nun yaşadığı bu travma içten içe bir gençlik sancısına dönüşüyor. Fakat bu kamp deneyimi onu bambaşka biri haline getirecektir. Theo ve diğer kamp arkadaşları yeteneklerini keşfedecek ve kendilerini sevmeyi öğrenecekler. Andy ise hayatının kötüye gitmesinin suçlusu olarak hep başka insanları arayan biri. Egosunu yenip gerçek mutluluğunu bulmaya çalışırken bir avuç küçük çocuğun ona sevmeyi ve sevilmeyi öğretmesi, her yaşta sevgiye ihtiyaç duyulduğunu vurguluyor aslında.

Zaman zaman dramatik olan bu komedi, keyifli bir aile filmi olmuş. Theo’nun ilk aşkı keşfettiğini, finalde öpücük sahnesinin olduğunu da belirtelim.

Film, Disney+ platformunda Türkçe dublaj seçeneğiyle izlenebiliyor. * Su Karacan 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: *
Sihirbaz olmayı isteme potansiyeli: ***

 


Yorum Yap