SÜPER AJANLAR    8+

10 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Aksiyon sahnelerinde biraz aşırıya kaçılmış bir ajan komedisi.

Hollywood’un birbirlerinden çok farklı kişiliklere sahip iki ajan ya da polisin maceradan maceraya koştuğu komedi aksiyonlarını bilirsiniz. “Süper Ajanlar” da hayvanlardan oluşan bir evrende aynı klişeyi kullanıyor.

Dünyanın farklı şehirlerinden bir karışımla oluşturulmuş modern bir şehirde, çeşitli teknolojik silah ve araçlarla iç içe bir kovalamaca yaşanıyor film boyunca. Vladimir ve Hector adlı farklı kişilik yapısına sahip iki ajan, değerli bir gizli materyal çalınınca üstleri tarafından birlikte çalışmaya zorlanırlar. Olaylar ilerledikçe büyük bir çevre felaketine yol açacak tehlikeli bir komployu ortaya çıkarırlarken aralarındaki arkadaşlık da gelişecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


James Bond türü ajan aksiyonlarıyla iki kafadar polis komedilerinin bir birleşimi gibi “Süper Ajanlar”. Komedi ve aksiyonun iç içe geçirildiği yapıda bazen dozu aşırıya kaçan çatışma sahneleri bulunuyor. Çok hızlı takip sahnelerinin ve çizgi film şiddetinin de yer aldığı dövüş sahnelerinin yer aldığını belirtelim. Karakterler birbirlerine çeşitli silahlarla ateş edip, tekme ve yumruklarla saldırıyorlar. Kimseler ölmüyor ama birbirlerine ciddi zararlar verici hareketler yapıyorlar. Mesela baş kötü adam karşısındakini buza çeviren bir robot. Bu özelliğini de sık sık kullanıyor. Hatta finalde bir ejderha bile olaya dahil oluyor. Birbirlerine kur yapan karakterler var ama grafik olarak zararsız.

Filmin en bariz pozitif mesajları arkadaşlığın ve ekip çalışmasının değeri. Ani iklim değişikliğinin hayatı ve dünyayı nasıl etkileyeceği de bir yan tema olarak yer almakta.

Aksiyonu biraz fazla gürültülü ve şiddetli. Hikayesi de çabuk unutulur cinsten.

Film ülkemizde 6+ almış olsa da bizce en az 8 yaş olmalı ve mutlaka aileyle birlikte izlenmeli. * Burak Göral


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: ***
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: *
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap