SÜPER YETENEK 2    6+

10 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk filmin altında kalan bir devam filmi.

2016 yapımı ilk filmin yıllar sonrasında gelen bu devam filminde artık Bodi ve grubu Gerçek Mavi belli oranda ünlü olmuştur. Tibet’te Bodi’nin kendi kasabası olan Karlı Dağ’daki konserlerinin ardından ünlü bir müzik patronu olan Lang’den kolay reddedemeyecekleri bir teklif alırlar. Lang gruba ünlü pop şarkıcısı Lil’ Foxy ile aynı sahneyi paylaşma fıırsatı sunar. Büyük bir turnedir ve herkes memnundur en başta. Ama Lang’in aslında başka gizli planları vardır. Zaten Lang göründüğü gibi biri de değildir. Rock müzisyenlerinin sürekli takıldığı rock n roll parkıyla ilgili de çok masum olmayan planları vardır.

Bodi bu turne sırasında büyük bir şöhret olmanın bazen bir bedel ödemekten geçebildiğini tecrübe ederken önemli bir yol ayrımına da gelir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


İlginçtir ki ilk filmden daha az para harcanmış gibi görünen ve daha ilkel bir teknolojiyle yapılmış gibi duran bir devam filmi var karşımızda. İlk filmde de kullanılan ve çok yapmacık gözüken ‘müziğin havalandırma gücü’ yine kullanılmış maalesef. Daha filmin hemen başında konser sırasında havalanan dinleyiciler görüyoruz!

Doğrusu ilk filme göre hayli dağınık ve izleyen çocukları kendisine bağlamak konusunda ilkinden daha fazla zorlanan bir film var karşımızda. Bodi’nin babası ilk filmdekinin bu sefer tamamen tersi olarak oğluna aşırı destek olmakta. Bu da hikayenin çatışmalarından birini hemen yok ediyor. Hatta bu sefer de Bodi babasının aşırı desteğinden sıkılmaya başlamış artık.

Bir şekilde olaylar yokedilmek üzere olan bir parkı savunmaya ya da şöhretin daha güvenli yolu arasında bir seçim yapmaya kadar geliyor. Ama çocukların çok ilgisini çekecek bir hikaye yok ortada malesef. Hikayenin birçok sahnesi diyaloglarla yürütülüyor ve sakız gibi uzayan sıkıcı bir yapıya tutunulmuş.   

Sonuçta “Süper Yetenek 2” çocuklar için zararlı ya da kötü mesajlar içermiyor ama hikayesi ve teknolojisiyle ilk filmin de gerisine düşen bir devam film olmuş. İlk filmin sevilen karakterlerinden biri olan rock yıldızı Angus’un bu sefer olmaması da başka bir eksi puan. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: **
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

COCO   7 +

8.5 /10

Zor bir konuyu o kadar farklı bir yerden ve iyi anlatıyor ki, sevmemek mümkün değil. Devamı

Süre: 109 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Lee Unkrich

Oyuncular: Anthony Gonzalez (ses), Gael García Bernal (ses), Benjamin Bratt (ses), Alanna Ubach (ses), Renee Victor (ses)

SÜPER YETENEK 2   6 +

4.5 /10

İlk filmin altında kalan bir devam filmi. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Mark Baldo

Oyuncular: Michael Adamthwaite (ses), Ashleigh Ball (ses), Graham Hamilton (ses), Brian Drummond (ses), Kathleen Barr (ses)

SÜPER YETENEK   7 +

6.5 /10

Hayallerinin peşinden giden bir çocuğun rock müzikle karışık hikayesi, yer yer iyi ama bazı sorunları da var. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Ash Brannon

Oyuncular: Luke Wilson (ses), Eddie Izzard (ses), J.K. Simmons (ses), Lewis Black (ses), Matt Dillon (ses)

50 CESUR KEMANCI   10 +

7.5 /10

Çocukları müzik eğitimine özendirebilecek, dramatik bir aile filmi. Devamı

Süre: 118 dk. Yapım Yılı: 1999

Yönetmen: Wes Craven

Oyuncular: Meryl Streep, Angela Bassett, Gloria Estefan, Aidan Quinn, Cloris Leachman