TARZAN    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Hiç demode olmayan ve eskimeyen bir kahramandır Tarzan. Sessiz sinemadan bu yana Tarzan’ın sinema ya da televizyondaki maceralarının sayısı yüzü aşmaktadır. Disney’in 1999 yılındaki bu animasyon uyarlaması hepsinin içinde en başarılı olanlarından biridir.
Öykü herkesçe bilinir: Bir deniz kazası sırasında genç bir karı koca ölür ama kurtulan bebeklerini ormandaki goriller yetiştirir. Ormandaki zor koşullarda hayat dersi alan Tarzan yetişkin olduğunda hâlâ yeni bir şeyler keşfediyordur. Kendinden başka bir insanla da tanışma zamanı gelmiştir. Bu kişi Jane olacaktır ve Tarzan ona hayatsal bir ilginin ötesinde duygusal bir bağ da hissedecektir. Ama onu Jane’in kötü yürekli erkek arkadaşıyla büyük bir mücadele beklemektedir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bu Tarzan filminde önceki uyarlamalardan daha duygusal ve samimi bir Tarzan ile tanışıyoruz. “Neden sizden farklı birini tehdit olarak görüyorsunuz?” cümlesi filmin temasını çocuklar için son derece anlaşılır bir hale getiriyor film. Evet, Tarzan farklı bir insan çünkü o modernite ile hiç karşılaşmamış, fazlasıyla 'doğal' kalmış bir insan. 

“Tarzan” hikaye olarak ne kadar yumuşatırsanız yumuşatın özünde sert bir hikayedir. Yolcu teknesinde çıkan yangın bazı hassas çocukları endişelendirebilir. Tarzan’ın ailesini kaybetmesi grafik olarak şiddet içermese de üzücü. Tarzan’ın filmin kötüsü leoparla olan dövüş sahnesi de vahşi gelebilir bazı hassas çocuklara. Ayrıca kötü insanların tüfekle öldürdüğü goril için de üzülebilirler.
Filmin DVD’si ülkemizde çıktı, Netflix ve iTunes’dan da izlenebilmekte. 


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar **
Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap