THE KICKS    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Son derece pozitif mesajlarla dolu, nitelikli bir aile dizisi.

Amazon Prime Video dizisi “TheKicks” 7+ çocukların keyifle izleyebilecekleri futbol oyuncusu birkız çocuğunun parlak hikayesini anlatıyor.

“Hiçbir engel yolunu tıkamaz, sadece hızını engeller.” Los Angeles’a yeni taşınan bir ailenin ortaokul öğrencisi kızı Devin’a annesi bunu sık sık söylemiş. Yeni mahallelerinde hayatları çok değişir. Önceki şehirlerine göre daha güneşli, daha sıcak bir iklimdedirler; ebeveynler için yeni işyerleri, yeni bir çevre... Çocuklar içinse yepyeni okul, yepyeni arkadaşlar ve elbette yine bir kendini kanıtlama telaşı.

Devin usta bir futbol oyuncusu aslında. Eski okulunda takımının en iyisiymiş. Yeni okulunda da çok merak ettiği kız futbol takımına girer. Ama beklediği kadar iyi bir takım değildir “Kicks” takımı. Epey kötüdür ve maç kazanmayı bırakın, neredeyse hiç gol atamamaktadırlar. Devin en başta tereddüt etse de, takıma girer ve diğer oyuncuların da motivasyonlarını arttırır. Hep birlikte üzerlerine yapışmış kaybetme duygusundan kurtulmaya çalışırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Devin’in erkek kardeşi de var. Onun da kendi uyum problemleri küçük küçük işlenmekte. Devin'in hem kardeşiyle hem de ebeveynleriyle ilişkileri çok iyi. Devin’in okul hayatı ve takım arkadaşlarıyla yaşadıklarının dışında aile hayatına da sık sık değiniyor dizi. Devin’in anne-babası birbirleriyle ve çocuklarıyla çok iyi geçinen, birbirlerini dinleyen ve destek olan iyi ebeveynler.

Devin’in futbola olan tutkusu, bir takımın parçası olma hissine olan bağlılığı oldukça ilham verici bir şekilde işlenmiş. Farklılıklar önemini yitiriyor. Aynı amaç için birlikte mücadele eden arkadaşlar, birbirlerinin bencil taraflarını törpüleyip iyi geçinmenin yollarını hep buluyorlar. Ayrıca bir spor dalıyla uğraşmanın faydası, çalışkanlık, kazanmak ve kaybetmek, yeni bir ortama alışmak, dayanışma, takım olmak, arkadaşların birbirlerine yardımcı olması gibi temalar işleniyor.

Bazen aralarda çocukların okullarda birbirlerine söyledikleri ‘ezik’ gibi kelimeler duyuluyor bazı diyaloglarda.

Alex Morgan adlı gerçek bir kadın futbolcu tarafından yazılmış çok satan bir kitap serisinden uyarlanmış, Türkçe dublajla desteklenmiş ve 22-28 dakika aralığındaki 10 bölümden oluşan Amazon Prime’ın çocuk dizisi “The Kicks” oldukça pozitif mesajlar içeren harika bir çocuk dizisi. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: -
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap