YAYAZULA    3+

9.4 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Cesaret ve zekayı kullanmanın önemini anlatan harika bir çocuk hikayesi...

Yazar Julia Donaldson’ın aynı isimli çocuk kitabından uyarlanan (bizde “Yayazula” adıyla çıkmıştı) 27 dakikalık çok sevimli bir animasyon “The Gruffalo”. Bir ormanda  yürüyüşe çıkmış ve karnı aç bir küçük fare, yolda karşısına çıkan tilki, baykuş ve yılandan oluşan üç yırtıcı hayvan tarafından tek tek yenmekle tehdit edilir. Fare, zekasını kullanarak üçünden de hayali bir arkadaşla buluşacağını söyleyerek kurtulmayı başarır. Fare hayali arkadaş olarak gerçekte var olmayan korkunçlukta ‘gruffalo’ adında bir canlı uydurur. Ancak bir süre sonra öyle bir canlının gerçekten var olduğunu keşfedecektir. Üstelik Gruffalo’nun en sevdiği yemek de faredir!


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Çizimler orijinal kitaptaki çizimleri devam ettirmekteler. Ünlü sesler filmin kahramanlarını ustaca seslendirmişler. Farenin bazen diğer hayvanın yemesine çok fazla yaklaştığını küçük bir uyarı olarak belirtmemiz lazım, aşırı heyecan yaratabilir ufak çocuklarda.

Ama “The Guffalo” çok komik ve zekayı doğru kullanarak kendini koruyabilmek konusunda iyi bir ders veren tatlı bir hikaye. Küçücük bir fare olmasına rağmen hem hızlı düşünebilme yeteneği hem de zekasıyla büyük badireler atlatabilen farenin hikayesi çocukların çok hoşuna gidecektir.

“The Gruffalo” 3+ çocuklar için uygun bir film. İnternette çeşitli kaynaklardan izlenebiliyor. Mesela Amazon Prime Video platformunda Türkçe dublaj ve altyazıyla bulabilmeniz mümkün. Ayrıca www.gruffalo.com adresinde de bu kitap serisine yönelik çok renkli şarkılar ve  aktiviteler de bulunmakta. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar 

Şiddet / Korku öğeleri 
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -

 


Yorum Yap