ZENKO TAKIMI    3+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çocukları iyilik yapmaya yönlendiren çok sempatik bir çizgi dizi.

Zenko Takımı mahallelerindeki sakinlere iyilik yapmak için bir araya gelen üç çocuktan oluşuyordur en başta. Yuki adlı asyalı bir genç kadın; Niah, Ellie ve Jax adındaki bu üç çocuğa liderlik etmekte, iyiliğe ihtiyaç duyan insanları tespit ederek Zenko takımını organize etmektedir. Ana üsleri ise Yuki’nin erişte satan karavanıdır. Annesiyle birlikte aynı mahalleye yeni taşınan Ari, çok geçmeden Zenko takımını farkeder. Annesiyle bir çizgi roman dükkanı işleten bir çocuktur ve süper kahraman hikayelerine de çok meraklıdır. Aralarına katılmak isteyince çocuklar onu hemen takıma dahil ederler ve böylece her macerada hep birlikte mahallelerindeki sorunları çözmeye ve insanlara yardım etmeye başlarlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Her iyilik yapılmaya değerdir” diyor Yuki. İnsanlara göstermeden yardım etmeyi savunuyorlar ekipçe: “Süper kahramanlar da ünlü olmak için iyilik yapmazlar! Doğru olduğu için yaparlar.” Yani aslında gösterişçiliğin iyilik yapmakta yeri olmadığını ve iyiliğin bulaşıcı bir tavır olduğunu vurguluyor dizi.  

İyilik yapmak, sevgi, hoşgörü, merhamet, ekip ruhu, dayanışma ve dostluk bu tatlı dizinin ana temaları. Ari tekerlekli sandalyesiyle takıma katılan çok zeki bir çocuktur. Diğer çocuklar onun bu özel durumunu hiç yadırgamazlar. İki kız ve iki oğlandan oluşan takım, çocuk izleyiciler için çok olumlu rol modeller oluşturuyorlar. Çocuklar meraklı, arkadaş canlısı ve iyilikseverler. Hikayeler çok basit, okul öncesi çocukların rahatlıkla algılayabileceği samimi durumlarla oluşturulmuş. Korkutucu öğeler yok. Pastel renklerle, göz ve beyin dostu çizimlerle oluşturulmuş animasyon tekniğiyle de sevimli, sempatik bir dizi.

Her bölümde 2 ana maceranın yaşandığı 12 bölümden oluşuyor ilk sezon. Tamamı Türkçe dublajla desteklenmiş bölümler ortalama 23’er dakika sürüyor. Netflix ‘genel izleyici’ vermiş. Yani bu da alt sınır olan 3+ sayılır bizim için. 2,5 yaşındaki çocuklarla da deneyebilirsiniz... * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: *****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap