ARİSTOKEDİLER    5+

10 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Caz müziğiyle yoğrulmuş, çoğunlukla eğlenceli, klasik bir Disney yapımı.

Disney’in biraz kenarda kalmış klasik animasyonlarından biri olan “Aristokediler” (The Aristocats) Paris’te zengin bir ailenin malikanesinde yaşayan Duchess adlı dişi kedi ve üç güzel yavrusunun sevimli ve heyecanlı hikayesini anlatıyor.

Evin açgözlü kahyası hain bir planla kedileri kaçırmaya kalkışır. Ancak işler planladığı gibi gitmeyince daha önce dış dünyayla hiç tanışmamış Duchess ve yavruları taşranın ortasında kalakalırlar. Neyse ki kader karşılarına tatlı bir serseri olan O’Malley adlı kediyi çıkarır. O’Malley hem yavrulara sahip çıkar hem de Duchess’e aşık olur.  


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Aristokediler” O’Malley’nin zenginlik içinde büyüyen anne ve yavrularını çok varlıklı olmayan ama rengarenk ve çok samimi bambaşka bir dünyayla tanıştırmasını anlatıyor. Bu dünyada caz müziği hakimdir, bu da filmin müziklerini çok özel bir hale getiriyor doğrusu. Müziğin yanı sıra son derece heyecanlı olaylar da yaşanıyor. Hatta yavrular bazen yaralanma tehlikesi yaşıyorlar. Buralarda küçük çocuklara dikkat etmeli. Tehditlere karşı bir arada kalmanın önemini vurgulayan pek çok sahne var. Ancak yine de O’Malley’nin aşkı için zengin evde yaşamayı kabul etmesi, o renkli dünyayla bir tezat oluşturmuyor değil. Karakter çalışmaları da mesela “Leydi ve Sokak Köpeği”nden biraz daha zayıf kalmış. Yine de eski tarz, klasik animasyonlara karşı özel bir ilginiz varsa “Aristokediler” keyifle izlenen bir film olacaktır.

Kahramanlarımızın karşısına çıkan iki kazın olduğu sahneye dikkat çekelim bu arada. Filmin en komik sahnesi ve gerçekten çok eğlenceli. 5+ çocuklar için uygun bir filmdir. Türkiye’de DVD’si çıkmıştı, iTunes’dan da izlenebiliyor.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar *

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap