BAHÇE DUVARININ ÖTESİNDE    10+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Bazı korkutucu detaylara sahip ama yaratıcı, heyecanlı bir masal dizisi...

10’ar dakikalık 10 bölümden oluşan bu uzun masal, fantastik bir ormanın içinde eve gidiş yolunu arayan iki kardeşin garip olaylarla ve karakterlerle dolu macerasını anlatıyor.

Wirt ve Gregory nedeni ancak 9. bölümde anlaşılacak bir şekilde, tuhaf kostümleri içinde  tehlikelerle dolu ‘bilinmeyen’ adındaki tekinsiz ormanda kaybolmuşlardır. Arayışları sırasında onlara en büyük desteği Beatrice adındaki konuşan bir mavi kuş verir. Zaman zaman karşılarına çıkan sırlarla dolu yaşlı bir oduncunun da iyi mi yoksa kötü bir adam mı olduğu en sonunda anlaşılacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Bahçe Duvarının Ötesinde” içinde komedi öğeleri de olan ama çokça garipliğin yer aldığı, zaman zaman her klasik masalda olduğu gibi korkutucu öğeler de barındıran yaratıcı bir animasyon mini dizi. Cartoon Network yapımı dizi, dünyanın en çok ilgi gösterdiği televizyon ödülleri olan Emmy Ödülleri’nde iki dalda ödül kazanmıştı.

Diğer yandan küçük çocukların bazı sahnelerinden ürkebileceği çok aşikar. Ormanda kardeşlerin etrafında dolanan ve siyah karartıyla gösterilmiş canavar, göründüğü yerlerde hassas çocukları ürkütebilir. Ama 10 yaşlarındaki çocukların öykünün yaratıcı yönlerinden keyif alacaklarını, karanlık dünyasından da olumsuz anlamda etkilenmeyeceklerini söylemek mümkün. Özellikle Wirt’in her türlü engel ve tehlikeye rağmen kardeşinden kopmamak için verdiği mücadele ilgiyle izleniyor.

Tavsiyemiz, seslendirme kadrosunun performansıyla da dikkat çeken dizinin (Wirt’i Elijah Wood seslendiriyor) 10+ çocuklarla birlikte ailece izlenmesi yönünde. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar: **
Flörtöz Durumlar: -
Şiddet/ Korku ögeleri: ***
Argo Kullanımı: -
Alkol-Sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap