CAROL BURNETT İLE KÜÇÜK BİR YARDIM    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Amerikalı komedi kadın oyuncu Carol Burnett’ın çocuklarla birlikte sunduğu farklı ve eğlenceli bir şov.

“Carol Burnett ile Küçük Bir Yardım”ın her bölümünde bir ana tema üzerinden çocuklarla sohbet ediliyor, çocuklar en ciddi konularda bile bazen komik, bazen çok doğru tespitler yapıyorlar. Hem stüdyodaki seyirciler, hem de her programda ünlü bir yetişkin konuk çocuklara bazı ikilemlerini ve sorunlarını danışıyorlar.  

Mesela sevdiği kadına evlilik teklifi yapmak isteyen bir adam çocuklardan farklı fikirler istiyor. Kız arkadaşından ayrılmış bir adam ayrılık acısıyla nasıl başedebileceğini soruyor. “Friends” dizisinin oyuncularından Lisa Kudrow arkadaşlarıyla ilgili yaşadığı bir sorunu çocuklara danışarak çözmeye çalışıyor.

Program 12 bölümden oluşuyor. Bölümlerde işlenen konular şunlar: Arkadaşlık, Aşk, Evlilik, Ebeveynlik, Ev, Kişisel Bakım, Flört, İletişim, Teknoloji, Hayat, Önemli Konular ve Aile.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Eğlenceli bir program. Bizdeki örnekleri gibi çocukları konuşturmak ve izleyenlerin de onların doğrudan, dürüst ve masum yorumlarına gülmelerini sağlamak amaçlanmış. Programın “çocuktan al haberi” bölümünde çocuklara bazı deyimlerin, ifadelerin anlamları soruluyor, onlar da kendi mantıklarıyla cevaplıyorlar. Sorular da cevaplar kadar kısa ve enerjik. Dinamik ve renkli bir kurgusu var.

Doğrusu çok akıllı, matrak çocuklar var kadroda. Ancak zaman zaman çocukların rol aldığı skeçlerle de süslenen bir şov programı aslında; yani asıl amaç bilgi vererek bir şeyler öğretmekten ziyade eğlenmek. Tabii herkesin birbirinin fikirlerine saygı duyması, empati, nazik olmak gibi pozitif kavramlar programın yapısı gereği hissediliyorlar.

Yetişkin seyircilerin daha çok eğlenmesi için konu çoğunlukla flört meselelerine ve büyüklerin öpüşmeleri gibi konulara geliyor diğer yandan.

Çocukların büyüklerin bazı kompleks sorunlarına getirdikleri basit çözümler ise bazen gerçekten çok komik ve eğlenceli. Gerçekten de hayatı bazen bu kadar karmaşık hale biz kendimiz getiriyoruz diye düşünmeden edemiyor insan...

Netflix, bu şov programını sadece bir sezon çekebilmiş, nedense ikincisi gelmemiş. Türkçe dublajla desteklenen ve 7+ yaş sınıfı alan programın her bir bölümü 22-24 dakika sürmekte. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/Korku ögesi: -
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap